piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Uruchomiono nowe źródło gazów skroplonych w Polsce!

Turek: Uruchomiono nowe źródło gazów skroplonych w Polsce! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dziś, 15 czerwca, oficjalnie otwarto w Turku nowy zakład wytwarzający gazy skroplone wraz z napełnialnią gazów sprężonych. Spółka Messer Polska zainwestowała w niego około 31 mln euro.

Instalacja kriogenicznego rozdziału powietrza podobna jest do tej działającej już od 2009 roku w Rybniku. Zakład powstał w Turku, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poprzez spółkę MP Production, której jedynym udziałowcem jest Messer Polska Sp. z o.o. Inwestycja jest efektem konsekwentnie prowadzonej strategii rozwoju Grupy Messer w Polsce i będzie drugim w kraju, w ramach Grupy, zakładem tego typu.

reklama

Budowa zakładu trwała około dwóch lat, a uruchomienie miało miejsce na przełomie 2015 i 2016 roku. Wydajność produkcyjna instalacji kriogenicznego rozdziału powietrza to około 400 ton skroplonego tlenu i azotu na dobę, co oznacza, że każdego dnia z terenu zakładu wyjeżdżać będzie 20 cystern samochodowych wypełnionych gazami.

Samodzielne centrum produkujące gazy, przygotowane jest do wytwarzania tlenu o czystości 3.5, azotu 5.0 i argonu 5.0, również do zastosowań w przemyśle spożywczym.

Oficjalne otwarcie poprowadziła znana z ekranów telewizji Aleksandra Kostka, a o dobry humor gości zadbał znany polski mim-komik Ireneusz Krosny.

Podobne artykuły

Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy...

Nowa siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy...

19 lt.
Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku...

Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku zabezpieczony

18-12-2020
Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

21-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama