poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Plac budowy, który „straszy” i „jest niebezpieczny”

Plac budowy, który „straszy” i „jest niebezpieczny”
 

W związku z zapytaniami naszych Czytelników poruszamy temat placu budowy pod kolejny blok developerski na os. Wyzwolenia w Turku.

„Wielu mieszkańców bloków obok skarży się na tragiczne warunki tego miejsca. Przede wszystkim niebezpieczne warunki tam panujące” - pisze do nas niezadowolony Czytelnik. „Miejsce nie jest zabezpieczone wystarczająco przed dziećmi. Ogrodzenie, które straszy wręcz, jest równie tragiczne, a przy silniejszych wiatrach, jak choćby ostatnio, przewraca się na chodnik blokując przejście nim.”  - opisuje mieszkaniec. Rzeczywiście, ogrodzenie placu budowy przypomina prowizorkę. Od strony kościoła pw. Św. Barbary blacha o ostrych krawędziach, często postrzępiona, jest w wielu miejscach dosztukowywana i przymocowana na zardzewiałe gwoździe i drut.

reklama

„Pod koniec ubiegłego roku PSP miała interwencję ze zwierzakiem, który wpadł do dziury po toalecie” - relacjonuje w liście Czytelnik.

„Latem, jeszcze gdy jest wilgotno, zbiera się woda, która jest idealnym miejscem do lęgu robactwa, czego mieliśmy dowód poprzedniego roku, a swąd jaki [...] jest okropny dla mieszkańców bloków, znajdujących się w sąsiedztwie, jak i przebywających w Parku Tura” - żali się mieszkaniec.

„W opinii swojej i innych ludzi myślę, że jeśli firma nie posiada środków do wybudowania bloku, a jest posiadaczem tejże działki, to powinna zobowiązać się do jej zagospodarowania [...], ponieważ nie jest to miejsce na odludziu, ale [...] w centrum miasta, w miejscu gdzie rozwija się nowe osiedle.

Poprzez formularz na stronie developera wysłaliśmy zapytanie do przedstawiciela na nasz region, jednak od kilki dni nie otrzymujemy odpowiedzi z oficjalnym stanowiskiem firmy. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

reklama

md

 

2
3
4
5

Podobne artykuły

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

30 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na...

Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na...

13 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama