piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Grupa PaT w Turku utworzona. Spektakl już w czwartek

Grupa PaT w Turku utworzona. Spektakl już w czwartek
 

Komenda Powiatowa Policji w Turku zaprosiła młodzież zainteresowaną teatrem, w wieku powyżej 14 lat, do wzięcia udziału w castingu do obsady spektaklu edukacyjno-profilaktycznego pt. „Sekret”. Młodzież nie zawiodła i tłumnie zjawiła się w Miejskim Domu Kultury.

Casting odbył się w dniu  2 lutego w ramach inauguracji działalności programu „Profilaktyka a Ty” w Turku, połączonej z utworzeniem młodzieżowej grupy PaT. Tego dnia z nastolatkami spotkał się m.in. inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji. Na jego barkach spoczęło nie lada zadanie, bo na casting zgłosiły się dziesiątki chętnych. Uczniowie lokalnych szkół zostali więc podzieleni na grupy, potem otrzymali teksty, których interpretację musieli szybko przygotować, by jak najlepiej zaprezentować się na scenie. Nie wszyscy sięgnęli po słowo mówione, gdyż niektórzy zademonstrowali przed zebranymi swoje umiejętności wokalne Ostatecznie po przesłuchaniu wszystkich kandydatów udało się wyłonić turkowską grupę PaT, która po dwóch dniach prób zaprezentuje w czwartek 5 lutego na scenie MDK spektakl „Sekret”.

reklama

„Profilaktyka a Ty” to program Komendy Głównej Policji. Zadaniem tego działania - w którym ogromną rolę odgrywa zaangażowanie młodych ludzi zrzeszonych w grupach PaT-owskich - jest promowanie mody na życie bez uzależnień, prowadzenie tzw. profilaktyki rówieśniczej, otwieranie się na młodzież wykluczoną lub środowiskowo marginalizowaną.

AW

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

27 mrz.

"Bajki na Dobranoc" w każdy piątek ze sceny Teatru...

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama