środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

9°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Mistrzowie praktycznej matematyki

Mistrzowie praktycznej matematyki - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj w licealnej auli odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu „Matematyka na co dzień”. Zwycięzcami konkursu z wynikiem 73 pkt. została jedna z pięciu drużyn reprezentujących I LO w Turku, w skład której weszli Adam Bachera, Jakub Kasprzak, Adam Perliński.

Konkurs „Matematyka na co dzień” obejmuje swoją tematyką praktyczne aspekty wykorzystania „królowej nauk” dlatego też uczestnicy zajmowali się problemami z zakresu m.in. bankowości i statystyki.

reklama

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu, z wynikiem 73 pk. została drużyna z I LO: Adam Bachera, Jakub Kasprzak, Adam Perliński. II miejsce z wynikiem 68,5 pkt. Zajął również zespół z I LO: Martyna Maciejewska, Kosma Kotschmarow, Michał Gębalski. III miejsce z wynikiem 63 pkt. zajął zespół Gimnazjum w Malanowie w składzie: Karolina Pakuła, Marita Płóciennik, Adrian Potasiński.

Ponadto, poza kolejnymi trzema zespołami z I LO, w konkursie wzięli udział uczniowie z ZS w Przykonie, Gimnazjum nr 2 w Turku, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie, Gimnazjum nr 1 w Turku, ZS w Tuliszkowie, Gimnazjum w Słodkowie.

md

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

17 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
Dania z Kapłona wygrywają w Dobrej....

Dania z Kapłona wygrywają w Dobrej. Wielkopolski...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama