Mecz: Tulisia Tuliszków vs. MGKS Tur 1921 Turek | 23.09 17:00 | Stadion w Tuliszkowie

czwartek 20 września 2018

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Turkowska ChałTURa niczym Opole!

Turkowska ChałTURa niczym Opole! - foto: A. Wojtyra
foto: A. Wojtyra 

W piątek 12 czerwca wszyscy miłośnicy muzyki mogli uczestniczyć w V Prezentacji Zespołów Weselnych „ChałTURa” 2015. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 na terenie Parku im. Konstytucji 3-go Maja (przy MDK) i trwała niemalże do północy. Głównym punktem programu był plebiscyt publiczności, który wyłonił najlepszy według widzów zespół tego dnia.

W wydarzeniu udział wzięły zespoły : NEXT, STRICTO, VENETIS, KUMPELSI, SUMMERS, PROGRES.

reklama

Na samym początku imprezy gościnnie wystąpił BIG BAND TUREK. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wszystkie występujące w tym dniu zespoły grają dla publiczności nie pobierając przy tym wynagrodzeń.

Oprócz możliwości słuchania muzyki na żywo, przybyła widownia mogła również zrelaksować się na stworzonym tego dnia ogródku. Nie zabrakło napoi wyskokowych czy też kiełbasek z grilla, a to wszystko przy rozbrzmiewających rytmach.

Trzeba przyznać, deski sceny wielokrotnie rozgrzały się do gorąca. Nic więc dziwnego, iż słaba na początku frekwencja z godziny na godzinę zwiększała się. Na szczęście kapryśna w tym dniu pogoda nie wpłynęła negatywnie na organizację imprezy, dzięki czemu podczas połowy koncertu park był już wypełniony słuchaczami. Wraz z zachodem słońca publiczność nabrała większej pewności siebie i wtedy to rozpoczęły się tańce i swawole.

reklama

Po wysłuchaniu wszystkich zespołów nadszedł czas na ogłoszenie wyników plebiscytu. Jednak publiczność jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników trafnie swoimi okrzykami wywołała zwycięzców, czyli zespół SUMMERS. Zwycięzcy po odebraniu nagrody dla najlepszego zespołu, rozlosowali pozostałe nagrody dla publiczności. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Dom Kultury w Turku.

A. Wojtyra

Podobne artykuły

Wyszyna: Agnieszka Duczmal i Amadeus na...

Wyszyna: Agnieszka Duczmal i Amadeus na 100-lecie...

16 wrz.
Turek: Sławek Uniatowski zaśpiewa w licealnej auli

Turek: Sławek Uniatowski zaśpiewa w licealnej auli

12 wrz.
Sztuka na ulicach Turku

Sztuka na ulicach Turku

9 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama