wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Turkowska ChałTURa niczym Opole!

Turkowska ChałTURa niczym Opole! - foto: A. Wojtyra
foto: A. Wojtyra 

W piątek 12 czerwca wszyscy miłośnicy muzyki mogli uczestniczyć w V Prezentacji Zespołów Weselnych „ChałTURa” 2015. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 na terenie Parku im. Konstytucji 3-go Maja (przy MDK) i trwała niemalże do północy. Głównym punktem programu był plebiscyt publiczności, który wyłonił najlepszy według widzów zespół tego dnia.

W wydarzeniu udział wzięły zespoły : NEXT, STRICTO, VENETIS, KUMPELSI, SUMMERS, PROGRES.

reklama

Na samym początku imprezy gościnnie wystąpił BIG BAND TUREK. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wszystkie występujące w tym dniu zespoły grają dla publiczności nie pobierając przy tym wynagrodzeń.

Oprócz możliwości słuchania muzyki na żywo, przybyła widownia mogła również zrelaksować się na stworzonym tego dnia ogródku. Nie zabrakło napoi wyskokowych czy też kiełbasek z grilla, a to wszystko przy rozbrzmiewających rytmach.

Trzeba przyznać, deski sceny wielokrotnie rozgrzały się do gorąca. Nic więc dziwnego, iż słaba na początku frekwencja z godziny na godzinę zwiększała się. Na szczęście kapryśna w tym dniu pogoda nie wpłynęła negatywnie na organizację imprezy, dzięki czemu podczas połowy koncertu park był już wypełniony słuchaczami. Wraz z zachodem słońca publiczność nabrała większej pewności siebie i wtedy to rozpoczęły się tańce i swawole.

reklama

Po wysłuchaniu wszystkich zespołów nadszedł czas na ogłoszenie wyników plebiscytu. Jednak publiczność jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników trafnie swoimi okrzykami wywołała zwycięzców, czyli zespół SUMMERS. Zwycięzcy po odebraniu nagrody dla najlepszego zespołu, rozlosowali pozostałe nagrody dla publiczności. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Dom Kultury w Turku.

A. Wojtyra

Podobne artykuły

Usta milczą, dusza śpiewa - wyjątkowy koncert...

Usta milczą, dusza śpiewa - wyjątkowy koncert...

17 lip.
Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co...

Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co warto się...

8 lip.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama