poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek będzie miał własne piwo! Zbudują browar w naszym mieście

Turek będzie miał własne piwo! Zbudują browar w naszym mieście - foto: freeimages.com / Griszka Niewiadomski
foto: freeimages.com / Griszka Niewiadomski 

Mieszkańcy Turku i okolic, odwiedzając licznie ulokowane w naszym mieście markety i sklepy, mogą mieć czasem nie lada problem zastanawiając się, które piwo kupić, w celu spożycia dla odprężenia. Już niedługo problem może zostać rozwiązany jak ręką odjął, gdyż będziemy mieli piwo „Turek”.

Wieści o tym, że kwestią czasu jest trafienie do sklepów naszego lokalnego piwa, docierały już od jakiegoś czasu do części mieszkańców miasta i okolic. Teraz nie trzeba zastanawiać się już, ile w tych pogłoskach jest prawdy. Fakt ten potwierdził podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Turku burmistrz Antosik.

reklama

Co z powstaniem browaru w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej? Tak, pojawił się taki inwestor. Doszliśmy już do porozumienia w sprawie używania nazwy „Turek”. Piwo będzie się nazywać po prostu „Turek”. Inwestor planuje zakończenie realizacji tej inwestycji na jesieni 2016 roku. Obiecał mi, że na jesieni przyszłego roku będziemy pić „Turek” – mówił podczas sesji burmistrz Antosik.

Jak można było się dowiedzieć w trakcie sesji, browar powstanie bezpośrednio przy alei NSZZ Solidarność.

AW

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama