sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Antydopalaczowy happening już w piątek

Antydopalaczowy happening już w piątek
 

W dniu 4 września br. Komenda Powiatowa Policji w Turku wraz z Starostwem Powiatowym w Turku i Zarządem terenowym NSZZ Policjantów przy KPP Turek organizuje happening wpisujący się w program profilaktyczny „Narkotyki i dopalacze-zło które wciąga młodzież”. Ulicami miasta przemaszerują młodzi ludzie manifestując sprzeciw w zakresie dystrybucji środków psychoaktywnych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym zgromadzeniu.

W dniu 4 września br. w Turku odbędzie się happening „Narkotyki i dopalacze - zło które wciąga młodzież”. Zorganizowano go z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Turku w ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Turku oraz Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów przy KPP Turek.

reklama

Celem tego zgromadzenia będzie zamanifestowanie sprzeciwu społecznego w zakresie dystrybucji środków psychoaktywnych - „dopalaczy”. Kilka tysięcy młodych ludzi przemaszeruje ulicami miasta, aby spotkać się na Placu Wojska Polskiego. Będą to gimnazjaliści z Turku, Słodkowa, Kawęczyna, Kowali Pańskich oraz uczniowie szkół średnich tj. I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Swój sprzeciw przeciwko dopalaczom i narkotykom wyrażą również członkowie Turkowska grupa PaT.

Na rynku miejskim z młodzieżą prócz policjantów, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Poznaniu spotkają się m.in. dr Eryk Matuszkiewicz - toksykolog ze szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, dr Wiesław Kaźmierczak - specjalista w dziedzinie psychiatrii ze Szpitala w Warcie, dr Alfred Rajczyk – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Turku. Wszyscy przedstawią młodym ludziom informacje na temat szkodliwości zażywania oraz działania środków odurzających.

Happening poprzedzony zostanie projekcją filmu przygotowanego przez ostrowską grupę PaT pt. „Dopalacze niszczą życie”. Ponadto w szkołach przeprowadzona zostanie ankieta wśród młodzieży określająca postawy i zachowania społeczne wobec „dopalaczy”.

reklama

Zgromadzenie młodzieży rozpocznie się o godz.9.40. Młodzież przemaszeruje ulicami miasta wg. następującego porządku:

- I Liceum Ogólnokształcące w Turku - ul. T. Kościuszki, St. Żeromskiego, Szeroka, Kaliska

- Zespól Szkół Technicznych w Turku - W. Milewskiego,3-go Maja

- Gimnazjum nr 1 w Turku-ul. W. Broniewskiego, 650-lecia, Plac Sienkiewicza

- Gimnazjum nr 2 w Turku-ul. Parkowa, Gorzelniana ,Kaliska

Z uwagi na przemarsz i zgromadzenie w centrum miasta mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Przeciwko narkotykom i dopalaczom młodzi ludzie zaprotestują również na terenie Tuliszkowa, Dobrej, Brudzewa, Przykony i Malanowa.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tureckiego do wspólnego wyrażenia sprzeciwu przeciwko środkom odurzającym poprzez uczestnictwo w happeningu.

Źródło: KPP Turek

Podobne artykuły

Happening

Happening "Kwarantanna nie chroni przed przemocą" w...

9 lip.
Policyjna profilaktyka dla nauczycieli i pedagogów

Policyjna profilaktyka dla nauczycieli i pedagogów

04-02-2020
O narkotykach i dopalaczach w LO w ramach akcji...

O narkotykach i dopalaczach w LO w ramach akcji...

23-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama