wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

"Pokaż, co czujesz!" czyli Niebieski Happening w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

fot.: SOSW w Turku 

1 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku oraz Stowarzyszenie „Przyjaźni Dzieciom”, zorganizowali Niebieski Happening pod hasłem „Pokaż, co czujesz!”.

Początkowo uroczystość miała odbyć się na Placu Wojska Polskiego, jednak z powodu brzydkiej pogody przeniesiono ją do budynku placówki. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali na zajęciach niebieskie emotikony, wyrażające różne emocje, które później umieścili na dwóch wielkich, niebieskich kostkach. Dzięki temu mieli okazję do omówienia tematu emocji i sposobów ich wyrażania u dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

reklama

Szczególną uwagę organizatorzy zwracali na fakt odmiennego sposobu myślenia, postrzegania świata oraz wyrażania emocji przez osoby autystyczne, oraz często występujących u nich zaburzeń sensorycznych, co nie zawsze jest przyjmowane ze zrozumieniem przez innych ludzi.

Później przyszedł czas na integracyjne tańce i zabawy, które poprowadziły Aneta Lubas i Anna Pawlak, dwie „terapeutki uśmiechu”. Radość to przecież najlepsza ze wszystkich emocji.

Nie zawiedli również mali przyjaciele z turkowskich przedszkoli (Bajkowego Przedszkola, Słonecznego Przedszkola i Przedszkola Kubusia Puchatka), którzy aktywnie przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, organizując zajęcia na terenie własnych placówek.

Organizatorami obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu były: Aneta Kubiak, Małgorzata Wawrzyniuk i Katarzyna Wielkopolan-Janik.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: SOSW w Turku2
fot.: SOSW w Turku3
fot.: SOSW w Turku4
fot.: SOSW w Turku5
fot.: SOSW w Turku6
fot.: SOSW w Turku7

Podobne artykuły

Happening

Happening "Kwarantanna nie chroni przed przemocą" w...

09-07-2021
Osobliwe rozpoczęcie Akademii Letnich Spotkań...

Osobliwe rozpoczęcie Akademii Letnich Spotkań...

27-07-2019
Przystań dla dzieci, mieszkańców i turystów....

Przystań dla dzieci, mieszkańców i turystów....

26-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama