sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Wałęsa w bibliotece!

Wałęsa w bibliotece!
 

W miniony wtorek odbyło się kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem zobaczyć można było film Andrzeja Wajdy pt. „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Po wakacjach BKF ruszył z kontynuacją cyklu „Historia Polski XX wieku w kinematografii polskiej”. Tym razem miłośnicy kina mogli być świadkami wielkich przemian, które nie tylko dokonywały się podczas zebrań partyjnych, czy Okrągłym Stole ale przede wszystkim w jednym z mieszkań mieszczącym się na gdańskim osiedlu.

reklama

Aby jak najlepiej odzwierciedlić cały przebieg zdarzeń reżyser wdarł się w prywatność Lecha Wałęsy próbując tym samym uchwycić fenomen przeistoczenia „zwykłego” człowieka w porywającego tłumy przywódcę. Akcja filmu rozpoczyna się w latach 70, gdzie polityczna świadomość Wałęsy zaczyna dojrzewać. Gdy osiąga ona swoje apogeum staje się on charyzmatycznym przywódcą, który dzięki wsparciu milionów ludzi daje początek nowym przemianom w kraju.

W rolę główne wcielili się Robert Więckiewicz, jako Lech Wałęsa oraz Agnieszka Grochowska, która zagrała Danutę Wałęsę.

Filmy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Człowiek z marmuru” oraz „Człowiek z żelaza” wyreżyserowane przez Andrzeja Wajdę tworzą pewnego rodzaju zamknięty tryptyk poświęcony działalności opozycji politycznej w Polsce.

reklama

Wszystkich zainteresowanych kontynuacją cyklu Bibliotecznego Klubu Filmowego już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędą się 27 października o godzinie 16.00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Dworcowa 5, gdzie zobaczyć będzie można film w reżyserii Jacka Borcucha „Wszystko co kocham”.

Materiał prasowy MBP

Wałęsa w bibliotece!

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

z wczoraj
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

z wczoraj
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama