wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Wspólnie biliśmy rekord w ratowaniu życia

Wspólnie biliśmy rekord w ratowaniu życia - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dziś, 16 października, dokładnie w samo południe, rozpoczęła się akcja bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Turek już po raz drugi znalazł się na mapie polskich miast, które wzięły udział w tej inicjatywie.

O godzinie 12:00 w Domu Strażaka w Turku, rozpoczęto ogólnopolską próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej. W ramach wydarzenia każdy z uczestników musiał przeprowadzić masaż serca na fantomie.

reklama

Ratownicy z Fundacji Złota Godzina, turkowskiej sekcji WOPR oraz sekcji Ratownictwa Medycznego z OSP Turek już od godz. 11:00 prowadzili szkolenie z prawidłowej techniki wykonania RKO. Celem inicjatywy była edukacja społeczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku nagłego zaniku krążenia.

Do wspólnego bicia rekordu przyłączyła się klasa 2 EB z Zespołu Szkół Technicznych, kl. 6A i 6D ze Szkoły Podstawowej nr 1, Drużyna Młodzieżowa OSP Turek oraz klasa 1A z Gimnazjum nr 2, a także pracownicy drukarni Unicorn w Turku. W wydarzeniu wziął także udział wicestarosta Ryszard Bartosik oraz radna miejska Elżbieta Niespodziańska. Łącznie w akcji wzięły udział 84 osoby.

Organizatorem turkowskiej edycji akcji była Fundacja „Złota Godzina”, Ochotnicza Straż Pożarna w Turku, WOPR Turek oraz Portal Turek.net.pl. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Polskiej Rady Resuscytacji.

md

Podobne artykuły

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.
Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

16 lip.
Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama