Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Profesor Religa w bibliotece!

Profesor Religa w bibliotece!
 

Pierwsze tegoroczne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego już za nami. Tym razem uczestnicy oglądali film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Pawlikowskiego.

Film opowiadał o życiu profesora Zbigniewa Religi, legendarnego kardiochirurga, który pokonywał wszelkie przeszkody stojące mu na drodze do przeprowadzenia w Polsce operacji przeszczepu serca. Człowiek pełen pasji, który w całości oddawał się swojej pracy, aby móc ratować ludzkie życie.

reklama

Film określić można mianem lekkiego, chociaż wzbudza skrajne emocje – widzowie mogą zarówno śmiać się i płakać.

Widzom najbardziej przypadła do gustu scena końcowa, której scenografia oparta była na prawdziwej fotografii, przedstawiającej wyczerpanego profesora Religę, siedzącego przy stole operacyjnym, na którym znajdował się zoperowany pacjent. W tle widać jego asystenta, który zmęczony śpi w kącie, na kafelkach podłogowych. Niniejsze zdjęcie zostało wykonane przez Jamesa Stanfielda dla magazynu „National Geographic”, które zostało fotografią roku 1987.

Wszystkich zainteresowanych Bibliotecznym Klubem Filmowym już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 23 lutego o godz. 16.00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5. Tym razem wyświetlony zostanie film „Mój Nikifor” w reż. Krzysztofa Krauze.

Materiał prasowy MBP w Turku

Profesor Religa w bibliotece!

Podobne artykuły

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama