sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Czy istnieje lek na dolegliwości szpitala?

Czy istnieje lek na dolegliwości szpitala?
 

W dniu 28.01.2016 roku w Starostwie Powiatowym w Turku odbyło się posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ, której przewodniczył Starosta Turecki Mariusz Seńko. Przewodnim tematem spotkania były zmiany organizacyjne w SP ZOZ, które jak wspominał obecny dyrektor szpitala Dawid Klecha, powstały w celu usprawnienia zarządzania placówką.

W ubiegłym tygodniu rada społeczna mogła zapoznać się z nowym regulaminem organizacyjnym, a także z nowym, uporządkowanym statutem lecznicy. Zmiany mają służyć rozliczaniu i finansowaniu poszczególnych działów. Ponadto zmniejszy się też liczba kierowników.

reklama

Jak wiadomo finansowe zadłużenia szpitala nie trwają od wczoraj, a wszystko to jest następstwem poprzedników z którymi teraz musi borykać się starosta Mariusz Seńko. Samorząd powiatowy widzi również sytuację, w której szpital nie odtworzy majątku infrastruktury i nie uchyla się od pomocy, ale podejmując środki w infrastrukturę, nie będą mieli pieniędzy na dodatkowe pokrywanie strat.

- Dla mnie kluczowym tematem jest szpital i od początku kadencji tego nie ukrywałem i będę konsekwentny do końca w tym swoim przekonaniu i działaniu, natomiast wszystkich problemów my nie jesteśmy z zewnątrz w stanie rozwiązać, pewne problemy musicie Państwo, jako załoga, rozwiązać od środka. Ani rada społeczna, ani starosta nie ma kompetencji do polityki kadrowej prowadzenia szpitala, to już jest kompetencja wyłączna kierownictwa - wyjaśnił Mariusz Seńko.

Samorząd powiatowy widzi również sytuację, w której szpital nie odtworzy majątku infrastruktury i nie uchyla się od pomocy, ale podejmując środki w infrastrukturę, nie będą mieli pieniędzy dodatkowo pokrywać strat.

reklama

Dyrektor szpitala przyznał, że planuje nadal szukać porozumienia z lekarzami w sprawie obniżenia ich kontraktów, ale jakiekolwiek poczynania w tej sprawie będą miały całkowite znaczenie dopiero w połowie 2017 roku, po wygaśnięciu obecnych umów. Poza tym uspokoił, że na razie w planach nie ma likwidacji żadnych z oddziałów i nie będzie żadnego redukowania leczniczej działalności szpitala, a wręcz spodziewać się można poszerzania działalności w obszarach pracowni przyszpitalnych, jak choćby poradni i pracowni endoskopowej.

go

Podobne artykuły

Gabrysia z Tuliszkowa - pierwszą mieszkanką...

Gabrysia z Tuliszkowa - pierwszą mieszkanką Powiatu...

12 st.
Szpital w Turku do dyspozycji wszystkich...

Szpital w Turku do dyspozycji wszystkich pacjentów...

28-12-2020
Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku...

Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku zabezpieczony

18-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama