Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Aktywne i wesołe ferie w Gimnazjum nr 1

Aktywne i wesołe ferie w Gimnazjum nr 1
 

Jak co roku nauczyciele z Gimnazjum nr 1 przygotowali dla  uczniów atrakcyjną ofertę aktywnego wypoczynku i zabawy podczas ferii zimowych.

W pierwszym tygodniu  gimnazjaliści mogli wziąć udział w dwóch wycieczkach do Łodzi Grupa, która pojechała 19 lutego, uczestniczyła w zajęciach w „Eksperymentarium” poświęconych magii i laserom oraz obejrzała seans filmowy w łódzkiej Manufakturze, zgodnie z zainteresowaniami, film „Moje córki krowy” albo „Niesamowitą ósemkę”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Jolanta Pańczyk-Semba, Iwona Kałużna, Aneta Janiak i Lidia Tylki.

reklama

Dzień później wraz z paniami : Beatą Grzelką i Katarzyną Szymańską uczniowie korzystali z atrakcji łódzkiego Aquaparku „Fala” oraz areny „Laser Games”, gdzie  gracz ubrany  w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory,  reagujące na strzał – wiązkę laserową, poruszał  się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, dążąc do zdobycia maksymalnej ilości punktów.

W tym samym dniu nauczyciele w-f Arkadiusz Żydziak i Przemysław Grąbkowski przeprowadzili  „Turniej piłki nożnej dla klas I gimnazjum i VI szkół podstawowych”.  Zagrały w nim cztery zespoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Szkoła Podstawowa nr 1 i WKS 2.
Po rozegranych meczach klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce -  Gimnazjum nr 1
II miejsce  - Gimnazjum nr 2
III miejsce -  SP1
IV miejsce  - WKS

reklama

Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy, a zwycięzcy pamiątkowy puchar.

W drugim tygodniu ferii, 29 stycznia, w ramach współpracy międzyszkolnej, nauczyciele w-f: Hanna Światowa - Szałek i Andrzej Szałek  zorganizowali wycieczkę na kryte  lodowisko do Łodzi. W wyjeździe wzięła udział młodzież Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. 

Pod czujnym okiem organizatorów  oraz opiekunów:  Katarzyny Bednarek, Sylwii Drzewieckiej- nauczycielki SP nr 5 uczniowie mogli aktywnie i w miłym towarzystwie spędzić czas wolny, doskonaląc swoje umiejętności łyżwiarskie. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie w powrotnej drodze  już myśleli o możliwości następnego wyjazdu.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Muzeum podsumowało ferie zimowe

Muzeum podsumowało ferie zimowe

18-02-2020
Karatecy na zimowych treningach w Zakopanem

Karatecy na zimowych treningach w Zakopanem

13-02-2020
Aktywne ferie wychowanków KS Judo Turek i...

Aktywne ferie wychowanków KS Judo Turek i Kasztelani...

12-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama