środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Podsumowanie działań straży za ubiegły rok

Podsumowanie działań straży za ubiegły rok
 

W piątek 12 lutego w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyło się coroczne podsumowanie działalności Komendy Powiatowej PSP w Turku za rok 2015.

Z tej okazji do świetlicy komendy przy ul. Św. Floriana przybyli między innymi: Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik, Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Strużyński, Wicestarosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku Grzegorz Ciesielski, Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Antoni Janicki, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Turku Zdzisław Wojtkowiak, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku Alfred Rajczyk, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku Jan Radzimski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Turek Krzysztof Pocztarek, Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku mł.insp. Jacek Brzęcki.

reklama

Po oficjalnym rozpoczęciu st. bryg. Dariusz Stasiak, pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku przedstawił sprawozdanie z działalności straży za ubiegły rok.

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015r. roku na terenie powiatu tureckiego odnotowano ogółem 509 zdarzeń.  W 2015 roku w ogólnej liczbie zdarzeń zanotowano 237 pożarów, a w nich 225 pożarów małych,  11 pożarów  średnich, 1 pożar duży i ani jednego klasyfikowanego jako bardzo duży. Wśród wszystkich zdarzeń zanotowano 262 miejscowe zagrożenia. Ponadto odnotowano również 10 fałszywych alarmów.

Biorąc pod uwagę wypadki, zanotowano 4 wypadki śmiertelne, ale nie zanotowano żadnej ofiary jeśli chodzi o pożary i tlenek węgla duży wpływ miały na to przeprowadzone akcje m.in. akcja „Zgaś ryzyko, NIE dla czadu”, „Otwarte Strażnice”, a także rozdawane ulotki, czujki dymu i czujki czadu, które poprawiały bezpieczeństwo.

reklama

Dzięki wielu szkoleniom odbywanym przez młodą kadrę jednostka mogła wykonywać swoje działania w sposób profesjonalny.  W każdym miesiącu organizowane są szkolenia z zakresu doskonalenia zawodowego.  Nie tylko mają one miejsce w siedzibie PSP, ale również w różnego rodzaju instytucjach i zakładach pracy na terenie powiatu. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu w jednostce PSP czuwa 57 strażaków zawodowych oraz 2 pracowników cywilnych. W systemie zmianowym pracuje 46 strażaków, zaś w systemie codziennym 11 strażaków.

go

Podobne artykuły

Kolejny wypadek na trasie Turek-Przykona

Kolejny wypadek na trasie Turek-Przykona

z wczoraj
O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

9 sierp.
Śmiertelne potrącenie rowerzystki  pod Tuliszkowem

Śmiertelne potrącenie rowerzystki pod Tuliszkowem

6 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama