czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Ryszard Bartosik: Powołanie prezesa ZE PAK to skandaliczna sprawa

Ryszard Bartosik: Powołanie prezesa ZE PAK to skandaliczna sprawa
 

Jak informuje na swoim facebookowym profilu poseł Ryszard Bartosik, powołany w ostatnim czasie na nowego prezesa Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin były minister skarbu za rządu Donalda Tuska Aleksander Grad to osoba, która zdecydowała o prywatyzacji spółki obecnie należącej do miliardera Zygmunta Solorza.

Poseł w wywiadzie dla Gazety Polskiej wyraził swoją dezaprobatę dla wspomnianej nominacji, określając ją jako skandaliczną. Jego wypowiedz w tej sprawie pojawiła się na łamach portalu niezalezna.pl, która obszernie opisuje całe zamieszanie wokół PAK-u z nową nominacją w tle.

reklama

Posada prezesa dla Aleksandra Grada w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) to bardzo kontrowersyjna, wręcz skandaliczna sprawa. Dziś przejęta przez ZE PAK kopalnia Adamów jest „wygaszana”, a to przecież Grad jako minister skarbu zdecydował w 2011 r., że taka prywatyzacja może dojść do skutku – ocenia wielkopolski poseł PiS Ryszard Bartosik.

Jak podaje niezalezna.pl już w sierpniu 2012 r., a więc miesiąc po prywatyzacji kopalń (Adamów i Konin), Ministerstwo Skarbu Państwa zgodziło się na przejęcie kontroli kapitałowej nad ZE PAK przez należący do Zygmunta Solorza Elektrim (dotąd, przypomnijmy, Elektrim miał 47 proc. udziałów i kontrolę operacyjną). Ostatecznie miliarder zwiększył swój udział w ZE PAK do 51,55 proc., stając się – za śmieszne pieniądze – właścicielem sprywatyzowanych kopalni Adamów i Konin. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie decyzja Aleksandra Grada w 2011 r.

Źródło: niezalezna.pl, FB Ryszard Bartosik

Podobne artykuły

W gminie Brudzew powstanie największa w Polsce...

W gminie Brudzew powstanie największa w Polsce...

z dzisiaj
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama