sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Ryszard Bartosik: Powołanie prezesa ZE PAK to skandaliczna sprawa

Ryszard Bartosik: Powołanie prezesa ZE PAK to skandaliczna sprawa
 

Jak informuje na swoim facebookowym profilu poseł Ryszard Bartosik, powołany w ostatnim czasie na nowego prezesa Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin były minister skarbu za rządu Donalda Tuska Aleksander Grad to osoba, która zdecydowała o prywatyzacji spółki obecnie należącej do miliardera Zygmunta Solorza.

Poseł w wywiadzie dla Gazety Polskiej wyraził swoją dezaprobatę dla wspomnianej nominacji, określając ją jako skandaliczną. Jego wypowiedz w tej sprawie pojawiła się na łamach portalu niezalezna.pl, która obszernie opisuje całe zamieszanie wokół PAK-u z nową nominacją w tle.

reklama

Posada prezesa dla Aleksandra Grada w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) to bardzo kontrowersyjna, wręcz skandaliczna sprawa. Dziś przejęta przez ZE PAK kopalnia Adamów jest „wygaszana”, a to przecież Grad jako minister skarbu zdecydował w 2011 r., że taka prywatyzacja może dojść do skutku – ocenia wielkopolski poseł PiS Ryszard Bartosik.

Jak podaje niezalezna.pl już w sierpniu 2012 r., a więc miesiąc po prywatyzacji kopalń (Adamów i Konin), Ministerstwo Skarbu Państwa zgodziło się na przejęcie kontroli kapitałowej nad ZE PAK przez należący do Zygmunta Solorza Elektrim (dotąd, przypomnijmy, Elektrim miał 47 proc. udziałów i kontrolę operacyjną). Ostatecznie miliarder zwiększył swój udział w ZE PAK do 51,55 proc., stając się – za śmieszne pieniądze – właścicielem sprywatyzowanych kopalni Adamów i Konin. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie decyzja Aleksandra Grada w 2011 r.

Źródło: niezalezna.pl, FB Ryszard Bartosik

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

1 lip.
Taras widokowy na

Taras widokowy na "polskich Malediwach"? Są plany...

17 czerw.
List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama