poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

O tym, co w życiu ważne? - warsztaty literackie dla dzieci

O tym, co w życiu ważne? - warsztaty literackie dla dzieci
 

Niesamowite warsztaty przeprowadziła w dniu 7 kwietnia Krystyna Adamczak – właścicielka księgarni „Z Bajki” w Poznaniu oraz wielka pasjonatka działań związanych z promocją czytelnictwa. Organizatorem spotkań była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Pani Krystyna Adamczak zawitała do Szkoły Podstawowej Nr 4 i Nr 5 w Turku. Uczniowie wzięli udział w warsztatach literackich przeprowadzonych w oparciu o książkę autorstwa Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego pod tytułem „Słoń Birara”. Podczas spotkania dzieci słuchały jak zaczarowane charyzmatycznej i bajkowej opowieści o wielkiej przyjaźni chłopca z odważnym i pełnym poświęcenia słoniem.

reklama

Ta fascynująca i piękna historia rozgrywa się w egzotycznych zakątkach Indii. Opisuje losy dzielnego chłopca o imieniu Amra, który podołał wyzwaniom, jakie spadły na jego dziesięcioletnie barki. Gdy zginął  jego dziadek, sędziwy Bauli, on stał się kornakiem. Pracował ze słoniem Birarą. Był dobrym opiekunem. Dzięki swojej odwadze, pomysłowości, umiejętności obserwacji i zręczności, stał się jedynym żywicielem pięcioosobowej rodziny. Książka ukazuje tajemnicę przemiany chłopca w mężczyznę, uzyskania źródła siły i mądrości.

Niezwykła historia zawarta w książce stanowiła pretekst do rozmowy z dziećmi o tym, co w życiu ważne, o podstawowych wartościach, o których czasami zapominamy. Pani Krystyna zwróciła uwagę na miłe słowo, pomocną dłoń – małe gesty, dzięki którym nasze życie może być piękniejsze. Dzięki niesamowitemu sposobowi prezentacji, wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które chętnie podjęły temat i aktywnie uczestniczyły w dyskusji.

Autor książki, Antoni Ferdynand Ossendowski, był pisarzem, naukowcem, dziennikarzem, żołnierzem i podróżnikiem. „Słoń Birara” to jedna z wielu książek, które w okresie międzywojennym przyniosły mu olbrzymi rozgłos.

reklama

Czwartkowe warsztaty stanowią pierwszą część cyklu „Wielcy Zapomniani”, zainicjowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku. Następnym etapem będzie przybliżenie życia i osiągnięć Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i...

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna...

9 maj.

"Noc Sów" z Turkowską Grupą OTOP

10 mrz.
Mała książka, wielki człowiek - Powiatowa...

Mała książka, wielki człowiek - Powiatowa Biblioteka...

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama