piątek 27 listopada 2020

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

reklama

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna dla wszystkich

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna dla wszystkich
 

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Turku z dniem 11 maja tj przyszły poniedziałek ponownie otwarta zostaje Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.  Placówka czynna będzie w godzinach od 9.00 do 16.00

Wiadomość cieszy w jeszcze większym stopniu ze względu na koszta jakie poniosą korzystający z jej księgozbioru i usług mieszkańcy. A kosztów w tym przypadku brak bo w odróżnieniu od biblioteki miejskiej biblioteka powiatowa jest bezpłatna dla wszyskich bez względu czy mieszkają w Turku czy gminach powiatu.

reklama

Możliwość wypożyczania książek z bibliotecznego zbioru odbywać się będzie według kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Placówka  po zasięgnięciu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego została odpowiednio przygotowana zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. W piątek, tj. 8-go maja obiekt i pomieszczenia zostały zdezynfekowane przez strażaków KP PSP w Turku. Pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej, a biblioteka w środki dezynfekcyjne. 

W Bibliotece przebywać będzie mógł tylko jeden czytelnik lub dwóch w przypadku wizyty z dzieckiem, pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie. Czytelnicy zobowiązani będą do posiadania maseczki i rękawic jednorazowych.  Obowiązywać będzie ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru. Nie będzie można samodzielnie wybierać książek z półek, książki podaje bibliotekarz. Preferujemy składanie zamówień telefonicznie (723698636) lub mailowo, bibliotekarz przygotuje książki do odbioru w uzgodnionym terminie, co ograniczy czas kontaktu i przebywania w bibliotece. Zwrócone przez czytelników książki będą poddane trzydniowej kwarantannie. Pracownicy będą wykonywać swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maseczki i przyłbice.

Podobne artykuły

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

23 list.
Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie...

Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie osocza...

21 list.
Poradnie specjalistyczne w szpitalu od...

Poradnie specjalistyczne w szpitalu od poniedziałku...

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama