piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna dla wszystkich

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna dla wszystkich
 

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Turku z dniem 11 maja tj przyszły poniedziałek ponownie otwarta zostaje Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.  Placówka czynna będzie w godzinach od 9.00 do 16.00

Wiadomość cieszy w jeszcze większym stopniu ze względu na koszta jakie poniosą korzystający z jej księgozbioru i usług mieszkańcy. A kosztów w tym przypadku brak bo w odróżnieniu od biblioteki miejskiej biblioteka powiatowa jest bezpłatna dla wszyskich bez względu czy mieszkają w Turku czy gminach powiatu.

reklama

Możliwość wypożyczania książek z bibliotecznego zbioru odbywać się będzie według kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Placówka  po zasięgnięciu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego została odpowiednio przygotowana zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. W piątek, tj. 8-go maja obiekt i pomieszczenia zostały zdezynfekowane przez strażaków KP PSP w Turku. Pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej, a biblioteka w środki dezynfekcyjne. 

W Bibliotece przebywać będzie mógł tylko jeden czytelnik lub dwóch w przypadku wizyty z dzieckiem, pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie. Czytelnicy zobowiązani będą do posiadania maseczki i rękawic jednorazowych.  Obowiązywać będzie ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru. Nie będzie można samodzielnie wybierać książek z półek, książki podaje bibliotekarz. Preferujemy składanie zamówień telefonicznie (723698636) lub mailowo, bibliotekarz przygotuje książki do odbioru w uzgodnionym terminie, co ograniczy czas kontaktu i przebywania w bibliotece. Zwrócone przez czytelników książki będą poddane trzydniowej kwarantannie. Pracownicy będą wykonywać swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maseczki i przyłbice.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Książka - portal do nowego świata. Stała...

Książka - portal do nowego świata. Stała popularność...

17 sierp.
Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

1 sierp.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama