poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza budowa drogi od POW do Smorawińskiego

Rusza budowa drogi od POW do Smorawińskiego
 

Burmistrz Romuald Antosik podpisał dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2016 r., umowę z wykonawcą, na budowę drogi biegnącej od ulicy POW do ulicy Smorawińskiego w Turku. Inwestycja w połowie jest dofinansowana z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Miasto w ubiegłym roku złożyło wniosek o dofinansowanie budowy drogi między ulicami POW i Smorawińskiego, z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Po ocenie, projekt złożony przez Gminę Miejską Turek uzyskał dofinansowanie planowanej inwestycji w wysokości 50 proc.

reklama

W wyniku przetargu wykonawcą inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe MAR-BRUK z Turku. Dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2016 r., burmistrz Romuald Antosik podpisał z Krzysztofem Kucharskim, właścicielem firmy MAR-BRUK, umowę na wykonanie prac o wartości 343 713 złotych.

Prace budowlane na ulicy ruszą za kilka tygodni. W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty ziemne, uzupełnione zostanie odwodnienie, wymieniona nawierzchnia jezdni i chodniki, wybudowane zostaną nowe parkingi na 32 miejsca postojowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Ponadto powstaną m.in. wjazdy na posesje, ustawione zostaną urządzenia zabezpieczające ruch oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Zakończenie budowy przewidziane jest na połowę września tego roku. Do tego czasu w okolicy ulic POW i Smorawińskiego mogą następować utrudnienia w ruchu. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i mamy nadzieję, że będą zadowoleni z efektu końcowego. Tym bardziej, że aktualnie ten odcinek drogi jest w złym stanie, a miejsc parkingowych brakuje.

materiał prasowy

2
3
4

Podobne artykuły

Budowa drogi na ul. Kączkowskiego rozpoczęta

Budowa drogi na ul. Kączkowskiego rozpoczęta

6 list.
Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.
Jaka młotowiertarka do warsztatu lub garażu?...

Jaka młotowiertarka do warsztatu lub garażu? Poradnik

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama