środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Poetycki piątek za nami!

Poetycki piątek za nami! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W miniony piątek w klubie „Tęcza” odbyła się Biesiada Poetycka, której towarzyszyło rozstrzygnięcie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka.

Poetyckie zmagania cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród lokalnych poetów, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Turku już po raz siedemnasty zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka. W tym roku osoby biorące udział w konkursie musiały zmierzyć się z hasłem „Jeden dzień może być perłą, a wiek cały może nic nie znaczyć”. Hasło przypadło do gustu wielu poetom, zarówno tym młodym, jak i starszym. Na konkurs wpłynęło 99 zestawów wierszy.

reklama

Komisja konkursowa, która tradycyjnie obradowała w składzie trzyosobowym – Ryszard Biberstajn, Anna Baśnik oraz Lech Lament postanowiła przyznać I Nagrodę Panu Waldemarowi Remisiewiczowi z Bydgoszczy. Zdobywcą II Nagrody okazał się Pan Krzysztof Martwicki z Płońska. III z Nagród powędrowała do Pana Ireneusza Jaskólnika (pseudonim artystyczny) z Warszawy. Wśród zwycięzców znalazły się również rodowite turkowianki – Pani Ela Galoch, która zdobyła nagrodę w kategorii Lokalny Poeta oraz Julia Lament laureatka w kategorii Młody Poeta. Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Posła Ryszarda Bartosika, za wiersz poświęcony Turkowi w związku z obchodami 675-lecia nadania praw miejskich, zdobyła Pani Jadwiga Mariola Jankowska.

Całość Biesiady uświetnił koncert utalentowanej młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 1 w Turku. Artyści do występu przygotowywali się pod czujnym okiem opiekunów – Pani Hanny Choinki oraz Pani Anety Janiak.

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.
Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama