czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Na początek czyszczenie stawu i kanału Folusz

Na początek czyszczenie stawu i kanału Folusz
 

Po wielu latach zaniedbań, ruszają inwestycje w rejonie osiedla Leśna. Burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę na budowę kanalizacji deszczowej dla tego osiedla.

Dużym problemem mieszkańców rejonu ulic Leśna i Chełmońskiego oraz Łąkowej, jest zalewanie terenu przez wody z cieku Folusz. Rzeczka od dawna nie była czyszczona, podobnie jak stawy w parku miejskim. Aby w przyszłości uniknąć zalewania osiedla, należy uregulować sprawy związane z wodami deszczowymi.

reklama

W kwietniu tego roku ogłoszony został przetarg na budowę kanalizacji deszczowej, o łącznej długości 291,82 m, z piaskowaniem i separatorem, w tym przejście kanalizacji pod drogą krajową nr 72. Ponadto prace obejmą regulację Kanału Folusz na odcinku 570 m, od ul. Dobrskiej Szosy, przez ul. Tamka, do ul. Uniejowskiej. Kanał zyska wyrównane, pogłębione i wyczyszczone koryto oraz linię brzegową. Wielkie czyszczenie będzie również w stawie przy ul. Dobrskiej. Woda ze stawu zostanie wypuszczona, dno wyczyszczone i odmulone, po czym staw ponownie zostanie napełniony. Jak twierdzą miejscy inżynierowie, to najtrudniejszy pod względem technicznym, odcinek kanalizacji deszczowej do wykonania.

Przetarg na wykonanie wymienionych prac wygrało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. Wykonawca zobowiązał się zakończyć budowę w listopadzie tego roku. Ten etap inwestycji ma kosztować 1 223 370 zł.

Bez poprawienia spraw wodnych, nie jest możliwa budowa dróg w rejonie ulicy Leśnej i Chełmońskiego, o którą od kilkunastu lat prosili mieszkańcy tej części miasta.

reklama

Materiał prasowy

Na początek czyszczenie stawu i kanału Folusz

Podobne artykuły

Turek: Renowacja sieci bez wykopów

Turek: Renowacja sieci bez wykopów

26-11-2018
Tuliszków: Wezmą do 3 mln pożyczek na...

Tuliszków: Wezmą do 3 mln pożyczek na kanalizację i...

30-05-2018
Gm. Turek: Mikołajczyk triumfuje. Kanalizacja...

Gm. Turek: Mikołajczyk triumfuje. Kanalizacja dotrze...

15-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama