środa 29 stycznia 2020

Franciszka, Konstancji, Salomei

reklama

Krzysztof Daukszewicz na Nocy Bibliotek

Krzysztof Daukszewicz na Nocy Bibliotek
 

Od przedszkolnych lat uczono nas, że podczas wizyty w bibliotece należy zachowywać się cicho, spokojnie, z należytą kulturą. Owszem, to ważne, ale czy tak musi być zawsze? Na szczęście Miejska Biblioteka Publiczna w Turku okazjonalnie wychodzi poza powszechnie ustalone ramy. I tak oto śmiejąc się wniebogłosy spędziliśmy w niej przyjemny wieczór słuchając choćby zajmujących historii z życia Krzysztofa Daukszewicza.

Biblioteka pękała w szwach od ilości osób wielbiących twórczość satyryka, piosenkarza, poety i felietonisty Krzysztofa Daukszewicza. Znanego także z programu publicystyczno-satyrycznego Szkło Kontaktowe. Przezabawne opowieści satyryka i śpiewane przez niego piosenki wprowadziły każdego w dobry nastrój i były świetnym wprowadzeniem do wczorajszej Nocy Bibliotek.

reklama

MBP w Turku zapewniła atrakcji aż do północy. Hol biblioteki przeniesiony został w czasy renesansu, a w nim można było poznać dawną sztukę wytwarzania papieru i spróbować pisania gęsim piórem.

Przyjemność nie ominęła też fanów Lovecrafta. Osoby o mocniejszych nerwach mogły w zaciszu sali obejrzeć film tego słynnego autora o tytule „Necronomicon”.

W czasie całej imprezy trwała Wielka Wymiana Książek. Nie zabrakło wystaw i zabaw dla dzieci. Była to również okazja, by całkowicie za darmo zostać pełnoprawnym użytkownikiem biblioteki.

go

 

Podobne artykuły

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek...

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek "Piłsudski"

24 st.
Nowy sprzęt w tuliszkowskiej bibliotece.

Nowy sprzęt w tuliszkowskiej bibliotece.

15 st.
Znany satyryk wystąpi w Turku. Zapraszamy na...

Znany satyryk wystąpi w Turku. Zapraszamy na...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama