czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Krzysztof Daukszewicz na Nocy Bibliotek

Krzysztof Daukszewicz na Nocy Bibliotek
 

Od przedszkolnych lat uczono nas, że podczas wizyty w bibliotece należy zachowywać się cicho, spokojnie, z należytą kulturą. Owszem, to ważne, ale czy tak musi być zawsze? Na szczęście Miejska Biblioteka Publiczna w Turku okazjonalnie wychodzi poza powszechnie ustalone ramy. I tak oto śmiejąc się wniebogłosy spędziliśmy w niej przyjemny wieczór słuchając choćby zajmujących historii z życia Krzysztofa Daukszewicza.

Biblioteka pękała w szwach od ilości osób wielbiących twórczość satyryka, piosenkarza, poety i felietonisty Krzysztofa Daukszewicza. Znanego także z programu publicystyczno-satyrycznego Szkło Kontaktowe. Przezabawne opowieści satyryka i śpiewane przez niego piosenki wprowadziły każdego w dobry nastrój i były świetnym wprowadzeniem do wczorajszej Nocy Bibliotek.

reklama

MBP w Turku zapewniła atrakcji aż do północy. Hol biblioteki przeniesiony został w czasy renesansu, a w nim można było poznać dawną sztukę wytwarzania papieru i spróbować pisania gęsim piórem.

Przyjemność nie ominęła też fanów Lovecrafta. Osoby o mocniejszych nerwach mogły w zaciszu sali obejrzeć film tego słynnego autora o tytule „Necronomicon”.

W czasie całej imprezy trwała Wielka Wymiana Książek. Nie zabrakło wystaw i zabaw dla dzieci. Była to również okazja, by całkowicie za darmo zostać pełnoprawnym użytkownikiem biblioteki.

go

 

Podobne artykuły

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

z dzisiaj
Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

z wczoraj
Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama