piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Wipler i Bukowiecki chcą kary śmierci i dostępu do broni

Wipler i Bukowiecki chcą kary śmierci i dostępu do broni
 

W środę 15 czerwca w Turku odbyła się konferencja z udziałem wiceprzewodniczącego partii KORWIN Przemysława Wiplera i lokalnego lidera Piotra Bukowieckiego. Wipler, podczas spotkania zwołanego nieopodal Sądu Rejonowego i Komendy Powiatowej Policji przekonywał, że Polacy zasługują na zapewnienie większego bezpieczeństwa, dlatego też KORWIN przygotował 3 projekty ważnych ustaw. – Zbieramy pod tymi 3 projektami podpisy. Zbieramy je również w Wielkopolsce, także w okręgu konińskim. W poszczególnych powiatach, miastach, miejscowościach.

Konferencja w Turku była częścią kampanii „KORWiN dla bezpieczeństwa”. Partia proponuje wdrożenie w życie zestawu ustaw, które zwiększą bezpieczeństwo Polaków. Chodzi m.in. o danie wszystkim dorosłym – i oczywiście odpowiedzialnym – osobom dostęp do broni. Wipler wyjaśnia, że np. w USA dochodzi do maskar właśnie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do broni i to wykorzystują terroryści czy szaleni napastnicy. Nikt bowiem nie próbuje zrobić zamachu w Teksasie, bo tam po chwili zostałby po prostu zastrzelony przez jakiegoś uzbrojonego obywatela. Obywatela posiadającego doświadczenie w obchodzeniu się z pistoletem, mającego za sobą godziny treningów na strzelnicy.

Polacy mają przeświadczenie, że po prostu gdy coś naprawdę złego będzie się działo, to nie jest dobry czas, by tylko dzwonić na Policję i czekać, czy przyjadą czy nie przyjadą. W najtrudniejszych sytuacjach trzeba mieć możliwość samoobrony – powiedział polityk wyjaśniając, że sam ma w domu szafę pancerną z bronią i chodzi z rodziną na strzelnicę.

reklama

W ocenie Przemysława Wiplera trzeba jakoś przeciwdziałać temu, że nie mamy dziś obowiązkowej służby wojskowej, a miliony młodych mężczyzn nie wiedzą nawet, jak trzymać broń palną. Mamy trudną sytuację na Ukrainie, mamy w Europie fale imigrantów i zaostrzające się konflikty, tymczasem Polska jawi się jako kraj wręcz bezbronny. – Coraz większa liczba ludzi chce mieć możliwość obrony swoich rodzin, swojego mienia i dobytku.

Zdaniem partii KORWIN konieczne jest też poszerzenie granic tzw. obrony koniecznej oraz przywrócenie karę śmierci dla morderców.

Idea kary śmierci ma poparcie około 70% Polaków. W nielicznych tematach Polacy są tak zgodni. Zwłaszcza to poparcie rośnie do nawet 80% w sytuacjach gdy słyszymy, że morderca małych chłopców Trynkiewicz ma brać ślub i mieć dziecko, gdy w Gdańsku kilkuletnią dziewczynkę zabija człowiek, które po 20 latach wyszedł z więzienia i nie chciał jednak żyć na wolności, chciał wrócić do zakładu karnego. Gdy słyszymy o panu Kajetanie, który szlachtował kobiety i woził je pokrojone. Są ludzie, którzy zabijają, nie wypierają się tego, są dumni i deklarują, że robiliby to dalej. W takich sytuacjach wyraźnie rośnie poparcie dla kary śmierci – powiedział wiceprezes partii KORWIN dodając, że ludzie napadnięci w domu muszą mieć możliwość bronienia się bez lęku, że pójdą do wiezienia za zrobienie krzywdy napastnikowi.

Po akcji „KORWiN dla bezpieczeństwa” przyjdzie czas na działanie „KORWiN dla przedsiębiorców”. – Chcemy pokazywać konkretne zmiany, konkretne rozwiązania, które wprowadzilibyśmy, gdybyśmy byli w Sejmie – mówi Przemysław Wipler.

reklama

AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu...

Bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu tematem debaty społecznej w...

6 czerw.
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Turek: minimalna większość, maksymalna...

Turek: minimalna większość, maksymalna opozycja. Na jak długo?

7 maj.
Antosik wygrał a to dopiero początek jego...

Antosik wygrał a to dopiero początek jego problemów

23 kw.
Piotr Bukowiecki: Czy PiS zostanie odsunięte...

Piotr Bukowiecki: Czy PiS zostanie odsunięte od władzy w powiecie?

16 kw.
Listy do redakcji: Turek, podsumowanie wyborów...

Listy do redakcji: Turek, podsumowanie wyborów po I turze

10 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama