wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Antosik odpowiada Wojtkowiakowi: Są skargi na rowerzystów

Antosik odpowiada Wojtkowiakowi: Są skargi na rowerzystów
 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego ostro o pracy Urzędu Miejskiego w Turku i Romualda Antosika wypowiadał się Andrzej Wojtkowiak. Zdaniem radnego powiatowego należy ukrócić lenistwo i sprawić, by ktoś zajął się np. kwestią należytego oznakowania ścieżek rowerowych. Tymczasem burmistrz Antosik wskazuje, że radny powiatowy nie zna potrzeb mieszkańców miasta, którzy nie w każdym miejscu chcą spacerować pośród rowerzystów. – Dotychczas nie wpłynął do nas żaden wniosek od mieszkańców Turku, w sprawie udostępnienia deptaku na ulicy Kaliskiej rowerzystom – informuje burmistrz.

27 lipca odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Tureckiego. Podczas obrad działania burmistrza krytykował Andrzej Wojtkowiak z LPS-u. – Nie możemy patrzeć na taką bezczynność burmistrza i - powiem to - lenistwo jego pracowników – mówił samorządowiec. Andrzej Wojtkowiak wyjaśniał, że chodzi mu np. o nieoznakowanie ścieżki rowerowej na ul. Kaliskiej. – Na Urzędzie Miejskim, pośrednio na burmistrzu, leży obowiązek umieszczenia tabliczki „Nie dotyczy rowerów”. Prosiłbym pana starostę o pilną interwencję.

reklama

Burmistrz Turku skierował do radnego Wojtkowiaka swoją odpowiedź. Wskazuje w niej, iż w związku z pozytywnym zaopiniowaniem wniosku Andrzeja Wojtkowiaka, dotyczącego umieszczenia tabliczki T-22 „nie dotyczy rowerów” na ulicy Kaliskiej (odcinek od ul. Mickiewicza do Placu Wojska Polskiego) Gmina Miejska Turek zleciła opracowanie projektu stałej organizacji ruchu, wymaganego przepisami prawa. Pojawiły się jednak pewne wątpliwości.

Projekt został wykonany, ale nieprzekazany do zatwierdzenia, ze względu na dochodzące ze strony mieszkańców Turku wnioski o utrzymaniu zakazu ruchu również dla rowerów. Opinie te dotyczyły rowerzystów przejeżdżających przez deptak, co według mieszkańców stanowi niebezpieczeństwo i zagrożenie dla przechodniów tam spacerujących a w szczególności rodzin z dziećmi. Ponadto na tym odcinku usytuowany jest tzw. ogródek piwny, również z lodami, w związku, z czym spacerują tamtędy liczne grupy rodzin i dzieci. Do Urzędu Miejskiego w Turku dotarły również zgłoszenia mieszkańców naszego miasta o tym, że jeżdżący tam rowerzyści nie zwracają uwagi na przechodniów, jeżdżą tzw. slalomem z szybką prędkością nie zwracając uwagi na pieszych, którzy czują się w niebezpieczeństwie – napisał burmistrz.

Romuald Antosik wyjaśnia, że to jeszcze nie wszystko. Ponadto do Urzędu zgłaszano uwagi, dotyczące poruszania się rowerami po deptaku na 650-lecia. Także radny miejski Pionke interpelował w sprawie łamania zakazu jazdy na deptaku 650-lecia, co w ocenie samorządowca stanowi zagrożenie dla spacerujących.

reklama

Burmistrz Antosik w swym piśmie wskazał, że Gmina Miejska Turek posiada wystarczające środki w budżecie i stać ją na pokrycie kosztu umieszczenia pięciu tabliczek T-22 na ulicy Kaliskiej, jednak władze miasta mają obowiązek wsłuchiwać się w ogół interpelacji czy skarg. W ocenie Antosika działania trzeba podejmować rozważnie, tak by nie zostało narażone dobro i bezpieczeństwo mieszkańców.

Szkoda, że przez 7 miesięcy nie udało się Panu skontaktować z Urzędem w powyższej sprawie. Wówczas dowiedziałby się Pan, jak wygląda sytuacja i jakie wpłynęły uwagi od mieszkańców. Wówczas wspólnie moglibyśmy porozmawiać, ewentualnie spróbować wypracować jakiś kompromis, uwzględniając w szczególności głos mieszkańców miasta, którego jestem Burmistrzem. Może wtedy zmieniłby Pan zdanie na temat pracowników Urzędu Miejskiego w Turku – napisał do Andrzeja Wojtkowiaka Romuald Antosik.

Oprac: AW

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama