poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Mitologiczna nocka

Mitologiczna nocka
 

W ostatni weekend wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyła się trzecia edycja "Nocy w bibliotece". Tym razem upłynęła w atmosferze mitologicznych zmagań przygotowanych przez, prowadzącego imprezę, Dariusza Rekosza - autora książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chętnych co roku przybywa. Do tegorocznej edycji zgłoszeń było więcej niż miejsc określonych w założeniach imprezy. Ostatecznie w mitologicznych zabawach udział wzięło 26 uczestników w wieku od 8 do 14 lat.

reklama

Nocne konkurencje rozpoczęły się w piątek o godzinie 20.00 od podziału na dwie drużyny, bowiem część zadań była do wykonania w grupach. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zarówno greckich bogów i bogiń, ich przygód i dokonań czy też zodiaku, ale także wiedzą matematyczną (rozwiązywanie zaszyfrowanych zadań logicznych). Przydały się ponadto umiejętności plastyczne (projektowanie własnej wizytówki z imieniem i nazwiskiem przy użyciu alfabetu greckiego czy zilustrowanie jednej z wylosowanych prac Heraklesa). Poza tym rywalizacja grupowa stanowiła świetny sposób na integrację oraz ćwiczenie współpracy. Trudniejsze zadania prowadzący nagradzał własnymi książkami z autografem.

Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy bawili się na dyskotece, a na zakończenie został zaplanowany mitologiczny maraton filmowy. Tym razem najwytrwalsi wytrzymali prawie do 7.30!!!

Organizator zapewnił uczestnikom ciepłe i zimne napoje oraz kanapki i słodkie przekąski, natomiast w przerwie ciepły posiłek w postaci pizzy przygotowała Pizzeria "Pod Papugami”.

reklama

materiał prasowy
Emilia Kaźmierczak – Piwnica Talentów MBP Turek

Podobne artykuły

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką...

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną...

27 sierp.
Druga część Kolorowych Wakacji. Zapraszamy na...

Druga część Kolorowych Wakacji. Zapraszamy na...

25 sierp.
Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i...

Foto: Sportowe wakacje zawodników KSiSW Turek i WKK...

23 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama