Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

czwartek 04 czerwca 2020

Christy, Helgi, Karola

reklama

W finale konkursu prezentowali historię pożarnictwa OSP

W finale konkursu prezentowali historię pożarnictwa OSP
 

Dnia 10 września 2016r. w miejscowości Obra k/Wolsztyna przedstawiciele OSP z terenu naszego powiatu wzięli udział w XVIII Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Kronik i XXIII Konkursu na pamiątki ,wspomnienia ,opracowania i relacje „Z dziejów OSP”.

Była to okazja do wymiany doświadczeń kronikarzy i do obejrzenia najpiękniejszych kronik i opracowań z województwa wielkopolskiego. W programie uroczystości było także zwiedzanie Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i wysłuchanie koncertu organowego.

reklama

Na konkurs zgłoszono 54 kroniki strażackie ,księgi pamiątkowe ,i księgi jubileuszowe w 80 tomach. Z terenu naszego powiatu w konkursie kronik wzięli udział kronikarze wraz ze swoimi opracowaniami z OSP Turek dh. Renata Sochacka i dh. Henryk Świerk , z ramienia Zarządu OSP Turek uczestniczył dh Piotr Bińkowski ,OSP Wyszyna dh. Andrzej Burszewski i ZOSP przy KWB Adamów dh. Gerard Sikora.

Na Ogólnopolski Finał Konkursu który odbędzie się w dniach 23-25 września br. w Supraślu wytypowano 15 najlepszych kronik województwa wielkopolskiego , wśród nich znajduje się opracowanie kroniki dh. Gerarda Sikory z ZOSP przy KWB Adamów .

W kategorii opracowań Monografia OSP do dalszego etapu zakwalifikowały się monografie autorstwa Bartosza Stachowiaka i Jana Nowaka „90 lat OSP w Milejowie” – Rys Historyczny i „Ochotnicze Straże Pożarne gm. Kawęczyn – Zarys Historyczny .

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja...

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja zatacza...

2 czerw.
OSP Kawęczyn pompuje w ramach #GaszynChallenge.

OSP Kawęczyn pompuje w ramach #GaszynChallenge.

1 czerw.
List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama