wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Powstańcy otrzymają kartki od uczniów z SP4

Powstańcy otrzymają kartki od uczniów z SP4
 

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, klasy I-VI, przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji BohaterON polegającej na wysyłaniu kartek z życzeniami i pozdrowieniami do żyjących Powstańców, uczestników Powstania Warszawskiego.

Akcję, której głównym celem jest danie świadectwa pamięci o heroicznych czynach Powstańców, organizuje już po raz kolejny Fundacja Sensoria. Dzięki niej między nadawcami a Powstańcami zawiązało się w ubiegłym roku wiele trwających do dziś relacji, wypełniając życie tych drugich pozytywnymi emocjami. Mamy nadzieję , że i tegoroczne kartki przyniosą odbiorcom dużo radości i staną się zaczątkiem międzypokoleniowych przyjaźni.

reklama

Zanim uczniowie przystąpili do wypełniania i wysyłania kartek w szkole przeprowadzono wiele działań mających na celu przybliżenie im wydarzeń związanych z tym wielkim, kształtującym polską tożsamość zrywem patriotycznym. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach poświęconych Powstaniu, poznawali sylwetki żyjących Powstańców ( do wybranych adresują teraz swoje kartki),przygotowywali wystawki okolicznościowe, poznawali piosenki i wiersze powstańcze, zapoznawali się z twórczością K.K.Baczyńskiego, młodego poety, który zginął w Powstaniu. Poszczególne klasy, w ramach wycieczki do Warszawy, zwiedzały Muzeum Powstania Warszawskiego oraz miejsca upamiętniające dramat 63 warszawskich dni, m.in. pomnik Małego Powstańca, który zawsze silnie oddziałuje na wyobraźnię dzieci i budzi ogromne emocje.

Te niezwykłe lekcje historii, owocujące dziś sympatią do ludzi, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia, zdrowia, młodzieńczych planów i marzeń dla wolnej Polski, na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Kartki zaś, które Powstańcy niedługo otrzymają, to świadectwo tego, że młode pokolenie pragnie poznawać historię własnego narodu, nawet tę najtragiczniejszą, i jest z niej dumne.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Niecodzienne odkrycie we Wrzącej. Prace...

Niecodzienne odkrycie we Wrzącej. Prace ekshumacyjne...

10 lip.
Paweł Janicki - Czerwcowa rocznica

Paweł Janicki - Czerwcowa rocznica

23 czerw.
Święto Patrona Szkoły w

Święto Patrona Szkoły w "Czwórce"

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama