niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Powstańcy otrzymają kartki od uczniów z SP4

Powstańcy otrzymają kartki od uczniów z SP4
 

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, klasy I-VI, przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji BohaterON polegającej na wysyłaniu kartek z życzeniami i pozdrowieniami do żyjących Powstańców, uczestników Powstania Warszawskiego.

Akcję, której głównym celem jest danie świadectwa pamięci o heroicznych czynach Powstańców, organizuje już po raz kolejny Fundacja Sensoria. Dzięki niej między nadawcami a Powstańcami zawiązało się w ubiegłym roku wiele trwających do dziś relacji, wypełniając życie tych drugich pozytywnymi emocjami. Mamy nadzieję , że i tegoroczne kartki przyniosą odbiorcom dużo radości i staną się zaczątkiem międzypokoleniowych przyjaźni.

reklama

Zanim uczniowie przystąpili do wypełniania i wysyłania kartek w szkole przeprowadzono wiele działań mających na celu przybliżenie im wydarzeń związanych z tym wielkim, kształtującym polską tożsamość zrywem patriotycznym. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach poświęconych Powstaniu, poznawali sylwetki żyjących Powstańców ( do wybranych adresują teraz swoje kartki),przygotowywali wystawki okolicznościowe, poznawali piosenki i wiersze powstańcze, zapoznawali się z twórczością K.K.Baczyńskiego, młodego poety, który zginął w Powstaniu. Poszczególne klasy, w ramach wycieczki do Warszawy, zwiedzały Muzeum Powstania Warszawskiego oraz miejsca upamiętniające dramat 63 warszawskich dni, m.in. pomnik Małego Powstańca, który zawsze silnie oddziałuje na wyobraźnię dzieci i budzi ogromne emocje.

Te niezwykłe lekcje historii, owocujące dziś sympatią do ludzi, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia, zdrowia, młodzieńczych planów i marzeń dla wolnej Polski, na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Kartki zaś, które Powstańcy niedługo otrzymają, to świadectwo tego, że młode pokolenie pragnie poznawać historię własnego narodu, nawet tę najtragiczniejszą, i jest z niej dumne.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Wideo: Strażacy z powiatu uczcili bohaterów...

Wideo: Strażacy z powiatu uczcili bohaterów...

3 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama