Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Biblioteczny Klub Filmowy powraca z nowym cyklem!

Biblioteczny Klub Filmowy powraca z nowym cyklem! - Johannes Vermeer (1632-1675) - Dziewczyna z perłą
Johannes Vermeer (1632-1675) - Dziewczyna z perłą 

Biblioteczny Klub Filmowy wszystkich kinomaniaków zaprasza na kontynuację cyklu „Niezwykli ludzie i ich historie”. Po wakacyjnej przerwie ruszamy w stylu artystycznym wyświetlając film „Dziewczyna z perłą”.

Historia ekranizacji jest niezwykła, gdyż powstała ona na podstawie powieści z 1999 roku autorstwa Tracy Chevalier, której inspiracją do napisania stało się dzieło holenderskiego malarza Jana Vermeera – „Dziewczyna z perłą”.

reklama

Fabuła filmu osnuta jest wokół fascynacji artysty młodą służącą – Griet, która okazuje się jego pokrewną duszą. W wyniku tej zażyłości powstaje coś niesamowitego – dzieło malarskie znane na całym świecie.

Służąca i jej pan, czy taka zażyłość może wróżyć coś dobrego? Przekonać się o tym będzie można już w najbliższy wtorek (27 września) o godzinie 16.00. Spotkanie BKF-u tradycyjnie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5.

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

19 sierp.
Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama