sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Piach i dziury na Żeromskiego

Piach i dziury na Żeromskiego
 

Fizjoterapeuci, ortopedzi i traumatolodzy zgodnie przyznają - zima może zaboleć. Tej porze roku tradycyjnie towarzyszy plaga urazów. Ale zwichnięć, a może i złamań można nabawić się też wiosną, latem i jesienią na przykład spacerując chodnikami przy ulicy Żeromskiego. Miejskie drogi są czyste, schludne, zadbane, ale ulica Żeromskiego do miejskich dróg nie należy - może właśnie dlatego wygląda, jak wygląda.

Mieszkańcy ulicy S. Żeromskiego w Turku od dawna skarżą się na stan tamtejszego chodnika. Nic dziwnego bowiem dziury, wykruszone bloczki betonowe i znaczne ubytki w nawierzchni wielokrotnie były przyczyną potknięć i upadków. Matki prowadzące wózki z dziećmi radzą sobie zjeżdżając wózkami z chodnika na jezdnię. Nie trudno sobie wyobrazić jakie zagrożenia w ruchu drogowym mogą z tego wyniknąć. Jeszcze trudniej w tej sytuacji jest osobom niepełnosprawnym.

reklama

Opłakany stan chodnika przy ul. Żeromskiego to jednak nie jedyna bolączka tego miejsca. Na pierwszy rzut oka widać, że ulica Żeromskiego wymaga częstszego sprzątania. Piach rozciąga się po całej długości ulicy, a stan studzienek najlepiej opisują zamieszczone przez nas zdjęcia. Pierwsze prośby Zarządu Mieszkańców Osiedla nr 1 w Turku dotyczące poprawy stanu technicznego chodnika i zadbania o czystość ulicy, wpływały już od 2009 roku. Pomimo zapewnień, że ich prośby zostaną uwzględnione w kolejnych latach, nie podjęto żadnych działań.

W tej sytuacji Przewodniczący Zarządu Mieszkańców Osiedla nr 1 w Turku Paweł Rogodziński, kolejny raz zwrócił się z prośbą do Starostwa Powiatowego w Turku, o zabezpieczenie środków finansowych w 2017 roku na remont chodnika przy ulicy S. Żeromskiego. Czy tym razem się uda? Czy prośby mieszkańców ulicy Żeromskiego zostaną wreszcie wysłuchane? Czas pokaże, a na razie - dla porównania - zdjęcia sąsiadujących ze sobą ulic.

go

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Działania Starosty wobec...

Listy do redakcji: Działania Starosty wobec DeVeris...

14 lip.
Od 18 maja Punkty Obsługi Klienta urzędów przy...

Od 18 maja Punkty Obsługi Klienta urzędów przy...

15 maj.
Zmiana w funkcjonowaniu wydziałów Starostwa...

Zmiana w funkcjonowaniu wydziałów Starostwa Powiatowego

14 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama