niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Czarny Poniedziałek w Turku. O 18:30 protest pod pomnikiem

Czarny Poniedziałek w Turku. O 18:30 protest pod pomnikiem - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dziś w całym kraju trwa Czarny Protest. Wielu z Was (nie tylko kobiety) domaga się, aby nie zaostrzano ustawy dotyczącej przerywania ciąży. Pojawiają się także głosy, aby ją zliberalizować. Protest to także pretekst, aby przypomnieć, że praca kobiet (zawodowa oraz ta w domu) jest niezwykle ważna dla funkcjonowania całego kraju.

W naszym mieście swoją postawę poprzez założenie czarnego stroju manifestuje wielu turkowian. W Urzędzie Miejskim można zobaczyć dziś pracowników, którzy zakładając czarny strój wyrażają swój sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

reklama

Z kolei na facebooku możemy odnaleźć zapowiedź protestu, który ma odbyć się o 18:30 pod pomnikiem „Nigdy Więcej Wojny”.

Jeżeli chcecie pokazać jak Wy strajkujecie, wyślijcie do nas swoje zdjęcia w czerni na adres redakcja@turek.net.pl wraz z informacją, że każda osoba znajdująca się na zdjęciu wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku. Zdjęcia będą wykorzystane jedynie na potrzeby utworzenia galerii.

Podobne artykuły

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

12-03-2020
Czy będą parkomaty w Turku?

Czy będą parkomaty w Turku?

16-01-2019
Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

21-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama