wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Czy będą parkomaty w Turku?

Czy będą parkomaty w Turku? - 	foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Od początku roku zaczęły do nas spływać maile od mieszkańców w sprawie pobierania opłat w strefach płatnego parkowania, a właściwie ich braku a co za tym idzie brakiem wolnych miejsc parkingowych w bardzo newralgicznych punktach miasta.

„Dlaczego nie płaci się już za parkowanie przy ul. Kolskiej? W godzinach popołudniowych znalezienie tam miejsca parkingowego graniczy z cudem. Wciąż stoją zaparkowane te same samochody ... Czy możecie to Państwo wyjaśnić?” – czytamy w jednym z maili nadesłanych do redakcji Turek.net.pl.

Zwróciliśmy się więc do Urzędu Miasta z zapytaniem dlaczego od początku roku nie są pobierane opłaty za parkowanie w centrum miasta.

reklama

Z informacji jakie uzyskaliśmy od Pani Zastępcy Burmistrza ds. gospodarczych Joanny Misiak-Kędziory taka sytuacja wynika z tego iż przetarg na obsługę strefy płatnego parkowania obowiązywał do końca 2018 roku a poprzednia firma obsługująca strefę z końcem roku zamknęła swoją działalność.

„Jeszcze w grudniu ogłoszony był trzykrotnie przetarg i do obsługi nie zgłosiła się żadna firma. Do końca stycznia zostanie ogłoszony kolejny” – dodała.

Dociekaliśmy, czy istnieje jakaś alternatywa na rozwiązanie problemu jeśli sytuacja się powtórzy i do przetargu nie zgłosi się żadna firma.

reklama

"Do końca stycznia dajemy sobie czas na znalezienie firmy. Uruchamiamy wszelkie kontakty, prowadzimy rozmowy z firmami wcześniej obsługującymi tę strefę. Mamy nadzieję, że do najbliższego przetargu ktoś się zgłosi. Jeśli nie, bierzemy pod uwagę wprowadzenie parkomatów. To jest najprostsze rozwiązanie gdy będzie zależało na czasie."

Miejmy nadzieję, że sytuacja niedługo się rozwiąże dla komfortu wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców miasta.

AK

Podobne artykuły

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30-06-2020
Start parkomatów w Turku od 4 maja

Start parkomatów w Turku od 4 maja

30-04-2020
Rewolucja w parkowaniu. Nadchodzi era...

Rewolucja w parkowaniu. Nadchodzi era parkomatów i...

11-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama