sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Spotkaj się z Jerzym Popiełuszko!

Spotkaj się z Jerzym Popiełuszko! - foto: www.flickr.com / Eoghan OLionnain
foto: www.flickr.com / Eoghan OLionnain 

Biblioteczny Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie, podczas którego wyświetlony zostanie film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego

Jesienne wieczory to doskonały moment na chwilę relaksu, przy dobrej książce, czy produkcji filmowej. Miejska Biblioteka Publiczna nie pozostaje temu obojętna, dlatego w najbliższy wtorek 25 października zaprasza na kolejne spotkanie wszystkich miłośników kina, gdzie wspólnie będzie można obejrzeć doskonałą polską produkcję.

reklama

Tym razem propozycją z cyklu „Niezwykli ludzie i ich historie” będzie film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Jak wskazuje tytuł film przedstawia historię życia księdza Jerzego Popiełuszki, który czynnie angażował się we wsparcie związku zawodowego „Solidarność”.

Na spotkaniu tradycyjnie wygłoszona zostanie prelekcja dotycząca filmu. Prowadzącą tym razem będzie pani Anna Maćczak – nauczycielka historii z Gimnazjum nr 2 w Turku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już w najbliższy wtorek (25 października) na godz. 16.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Dworcowa 5.

reklama

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

z wczoraj
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

z wczoraj
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama