Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkaj się z Jerzym Popiełuszko!

Spotkaj się z Jerzym Popiełuszko! - foto: www.flickr.com / Eoghan OLionnain
foto: www.flickr.com / Eoghan OLionnain 

Biblioteczny Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie, podczas którego wyświetlony zostanie film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego

Jesienne wieczory to doskonały moment na chwilę relaksu, przy dobrej książce, czy produkcji filmowej. Miejska Biblioteka Publiczna nie pozostaje temu obojętna, dlatego w najbliższy wtorek 25 października zaprasza na kolejne spotkanie wszystkich miłośników kina, gdzie wspólnie będzie można obejrzeć doskonałą polską produkcję.

reklama

Tym razem propozycją z cyklu „Niezwykli ludzie i ich historie” będzie film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Jak wskazuje tytuł film przedstawia historię życia księdza Jerzego Popiełuszki, który czynnie angażował się we wsparcie związku zawodowego „Solidarność”.

Na spotkaniu tradycyjnie wygłoszona zostanie prelekcja dotycząca filmu. Prowadzącą tym razem będzie pani Anna Maćczak – nauczycielka historii z Gimnazjum nr 2 w Turku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już w najbliższy wtorek (25 października) na godz. 16.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Dworcowa 5.

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.
Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie....

Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie....

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama