niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zielone światło dla odkrywki w Ościsłowie

Zielone światło dla odkrywki w Ościsłowie - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas nadzwyczajnego zebrania Komisji do Energii i Skarbu Państwa zadecydowano o odrolnieniu terenów w powiecie konińskim. Tym samym otwarto drogę do budowy odkrywki „Ościsłowo”.

- Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z regionu konińskiego intensywnie pracowali z Ministrem Rolnictwa na rzecz powstania nowej odkrywki. Sprawa była niezwykle trudna, a minister musiał rozważyć argumenty zarówno rolników, jak i górników – komentuje decyzję poseł Ryszard Bartosik z Prawa i Sprawiedliwości. - Jednak zważając na przyszłość naszego regionu, jak i na zapotrzebowanie energetyczne całego kraju, zadecydowano o odrolnieniu tych terenów.

reklama

Budowa nowej odkrywki to nie tylko miejsca pracy dla górników. Dzięki dostawom węgla nie będzie konieczności zamykania części bloków w Elektrowni Pątnów. Łącznie odrolnionych będzie 223 ha. Nowa odkrywka ma funkcjonować przez ok. 12 lat.

md

Podobne artykuły

Elektrownia Jądrowa z małymi reaktorami SMR w...

Elektrownia Jądrowa z małymi reaktorami SMR w...

31 sierp.
Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK...

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa...

30 kw.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama