wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Świąteczna promocja w bibliotece

Świąteczna promocja w bibliotece
 

Jeśli nie masz pomysłu na świąteczne prezenty dla najbliższych a szukasz czegoś niebanalnego i związanego z naszym miastem Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała właśnie dla Ciebie świetną propozycję – zapraszamy do zakupu w promocyjnej cenie naszych atrakcyjnych publikacji.

Doskonałą propozycją książkową dla wszystkich tych, którzy chcą poznać dzieła wielkiego mistrza Mehoffera jest „Misterium Józefa Mehoffera w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku”. Album wydany w 3 językach - polskim, angielskim oraz niemieckim, zawiera 69 ilustracji wnętrza, polichromii, witraży i obrazów sztalugowych znajdujących się w turkowskiej świątyni.

reklama

Tym, którzy chcą poznać najpiękniejsze miejsca w Turku i powiecie tureckim z pewnością przypadnie do gustu składająca się z trzech części publikacja „Zabytki Miasta Turku i Powiatu Tureckiego” autorstwa Makarego Górzyńskiego. W książkach przedstawione zostały zabytki architektury i sztuki znajdujące się w Turku i pobliskich miejscowościach. Dzięki temu, że autor wykorzystał metodologie nauk o architekturze i sztuce oraz zasady popularyzacji wiedzy, pozycja ta spodoba się zarówno historykom sztuki oraz osobom, chcącym poszerzyć wiedzę o naszym mieście i okolicach.

Interesującą propozycją na prezent jest także książka „Turek i okolice. Słownik biograficzny.” Publikacja zawiera 143 biogramy osobowości wywodzących się z Turku i okolic, jak i działających na tym terenie. Wśród nich znaleźli się politycy, ludzie nauki, przedstawiciele różnych dziedzin sztuki, działacze społeczni, samorządowcy, organizatorzy licznych dziedzin gospodarki. Pozycja ta pozwoli na wzbogacenie wiedzy, dotyczącej naszego miasta.

Kolejna propozycja książkowa, która doskonale sprawdzi się w roli prezentu, to nasze najnowsze wydawnictwo – „Turkowskie Impresje” Lecha Lamenta. Książka ukazała się z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej turkowskiego poety. Lech Lament swój najnowszy zbiorek poetycki poświęcił przede wszystkim Turkowi. W swoich wierszach, w niezwykle malowniczy i liryczny sposób opisuje znane każdemu mieszkańcowi miejsca, takie jak ul. Ogrodowa, ul. Chopina czy ul. Kaliska. W zbiorze opisane zostały także turkowskie murale czy dzieła Józefa Mehoffera. Poeta upamiętnił również nieżyjących turkowian – Artura Jurgawkę, Włodzimierza Marczewskiego czy Wojciecha Wesołowskiego.

reklama

Polecamy również nasze pozostałe pozycje książkowe, m.in.: „Dzieje Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku”, „Związek Harcerstwa Polskiego w Turku i powiecie tureckim”, „Generał Mieczysław Smorawiński”, „Jutro będziemy poetami”, „Klub Sportowy TUR TUREK”, „NSZZ Solidarność w Turku w latach 1980-1990” czy „Eugeniusz Waniek – uczeń Józefa Mahoffera”.

Przyjdź do Biblioteki (Turek, ul. Dworcowa 5) lub Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i spraw najbliższym piękny prezent! Specjalnie dla naszych Czytelników mamy świąteczny rabat – od 30 do 50%. Ceny promocyjne obowiązują od 14 do 23 grudnia 2016. Serdecznie zapraszamy!

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.
Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama