Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Woprowcy podsumowali rok działań. Przed nimi nowe wyzwania

Woprowcy podsumowali rok działań. Przed nimi nowe wyzwania - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Zakończenie roku to doskonały czas na podsumowania całorocznych działań. W piątek, 30 grudnia odbyło się IV Walne Zebranie Członków WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddziału Miejsko-Powiatowego w Turku.

Na miejsce tegorocznego spotkania wyznaczono Salę „Solidarności” w Urzędzie Miejskim w Turku. Członkowie oddziału nie tylko podsumowali dotychczasowe działania, ale podjęli też istotne uchwały i przedstawili pomysły, które zrealizują w niedalekiej przyszłości. Przed młodymi ratownikami wodnymi stoją ważne decyzje. Muszą zakasać rękawy i działać, bo to właśnie w nich prezes zarządu Józef Ścibor pokłada największe nadzieje.

reklama

Woprowski oddział w Turku każdego roku stoi za organizacją wielu zajęć pływackich dla dzieci i młodzieży. Przyczynia się do doskonalenia umiejętności pływania uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, a podczas wakacji wielokrotnie zapewnia młodzieży bezpieczne spędzanie wolnego czasu połączone z nauką pływania. Działania turkowskiego WOPR-u już na stałe zapisały się w kalendarzu miejskich imprez, a mieszkańcy dopytują czy po raz kolejny będą mieli szansę wzięcia udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn.

Członkowie WOPR-u postawili przed sobą ambitne cele. Przed nimi sporo pracy, ale satysfakcja po ich osiągnięciu - będzie ogromna. Turkowski oddział podejmie starania w celu uruchomienia sekcji kajakarstwa turystycznego, sekcji rowerowej turystycznej i sekcji żeglarskiej. Rozpocznie też szkolenia w zakresie nurkowania oraz Szkolenie AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny) przy współpracy z Fundacją Złota Godzina. W planach nie zabrakło też uruchomienia kursu sternika motorowodnego i narciarstwa wodnego. Oprócz tego, w trakcie zebrania padł ciekawy pomysł budowy tzw. „woprówki” na Przystani Złota Szekla nad zbiornikiem wodnym Przykona. Dla ratowników byłaby to pewnego rodzaju przystań. Możliwości - jak widać - jest wiele.

Wygłoszono też kilka wniosków. Dariusz Walaszek należący do zespołu ratowników turkowskiego WOPR-u zachęcał młodszych kolegów do pływania na wodach otwartych. Jego zdaniem jest to coś, co naprawdę warto ćwiczyć i co niesie za sobą szereg przydatnych doświadczeń. Przypomniał on także o korzyściach wynikających z częstego pływania na basenie. Jak wspominał, to nie tylko trening umiejętności pływackich, ale również skuteczna nauka wzajemnej obserwacji w wodzie. Natomiast wiceprezes Konrad Urbańczyk na zakończenie apelował o składanie wniosków w celu wydania nowych identyfikatorów WOPR.

go

Podobne artykuły

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

09-07-2020
Budżet na 2020 rok oficjalnie przyjęty przez...

Budżet na 2020 rok oficjalnie przyjęty przez Radę...

28-12-2019
Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Jeziorsko

Działania profilaktyczne nad zbiornikiem Jeziorsko

13-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama