czwartek 24 października 2019

Arety, Marty, Marcina

reklama
Wzorek

Sukces uczennic SP5 w konkursie "Mój Las"

Sukces uczennic SP5 w konkursie
 

10 stycznia 2017 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się uroczysty finał trzydziestej edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój Las” na szczeblu regionalnym. Wydarzenie to jest organizowane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) w Warszawie oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody (LOP) w Warszawie. Do pierwszego etapu konkursu prace nadsyłane są do Zarządów Okręgowych LOP, a w przypadku braku okręgu Ligi na danym terenie, dzieła należy przesłać do Oddziału SITLiD.

W XXX edycji konkursu do Zarządu Oddziału SITLiD w Kaliszu z siedzibą w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie zgłoszono łącznie 42 prace w trzech kategoriach wiekowych. W grudniu 2016 r. jury pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora OKL po przeanalizowaniu prac przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Upominki i dyplomy ufundował Ośrodek Kultury Leśnej i zostały one wręczone laureatom podczas uroczystości podsumowującej konkurs, która odbyła się w sali kolumnowej zabytkowej „Powozowni”. Uczestnicy spotkania obejrzeli również film pt.: „Dzikość w sercu” i zwiedzili wystawy Muzeum Leśnictwa w „Powozowni” i „Owczarni”. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia oraz wspólnego poczęstunku. Podczas finału zorganizowana została również wystawa wszystkich nadesłanych prac za wyjątkiem tych, które zajęły I i II miejsca. Dzieła te zostały wysłane do ZG SITLiD w Warszawie i wezmą udział w centralnym etapie, który ma być zorganizowany do
15 marca 2017 r.

reklama

Wyniki konkursu:

W pierwszej kategorii wiekowej brali udział uczniowie klas I–III szkół podstawowych, a temat pracy brzmiał: „Dzień i noc w lesie”:

I miejsce: Alicja Mikołajczak z klasy I a Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie,

reklama

II miejsce: Julia Michalska z klasy III e Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku,

III miejsce: Wiktoria Pilarczyk z klasy III e Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku,

Wyróżnienia: Aleksandra Kujawa z klasy III d i Iga Woreta z klasy II e, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku, Wiktoria Michalak z klasy III c, Patryk Gurzyński z klasy III a oraz Jan Nowak z klasy III b, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im Kornela Makuszyńskiego Koźminie Wlkp., a także Maksymilian Włosik z klasy I a Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie.

W drugiej kategorii wiekowej uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych pisali opracowania na temat: „Drzewo i jego funkcje w przyrodzie”:

I miejsce: Weronika Styburska z klasy IV,

II miejsce: Katarzyna Kubacka z klasy V b,

III miejsce: Agata Stanisławska z klasy V a,

Wyróżnienia: Jakub Borowczyk z klasy V b i Konrad Betowski z klasy IV b.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

W trzeciej kategorii wiekowej gimnazjaliści omawiali temat „Znaczenie drewna dla lasu i ludzi”

Wyróżnienie: Wiktoria Szulc z klasy III Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie.

                                    Joanna Zalejska-Niczyporuk
                                  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Podobne artykuły

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las....

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las....

17 wrz.
Okresowy zakaz wstępu do lasu - nadchodzi czas...

Okresowy zakaz wstępu do lasu - nadchodzi czas oprysku

24 maj.
Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

12-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama