sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Oscarowe wtorki w Bibliotece

Oscarowe wtorki w Bibliotece
 

Szykuje się prawdziwa gratka dla koneserów kina – nowy cykl Bibliotecznego Klubu Filmowego. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku postawiła na wyśmienite kino – kinomaniacy oglądać będą mogli produkcje, które zdobyły jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych – Oscary.

Biblioteczny Klub Filmowy działający w naszej Bibliotece powraca z nowym cyklem. Jak zawsze w ostatnie wtoki miesiąca będziemy zapraszać wszystkich miłośników X muzy na popołudniowe seanse w przemiłej atmosferze. W cyklu „Oscarowe wtorki” obejrzeć można będzie kolejno:

reklama

31.01.2017 r. – Jak zostać królem, reż. Tom Hooper
28.02.2017 r. – Syn Szawła, reż. László Nemes
28.03.2017 r. – Selma, reż. Ava DuVernay
25.04.2017 r. – Whiplash, reż. Damien Chazelle
30.05.2017 r. – Poradnik pozytywnego myślenia, reż. David O. Russell
26.09.2017 r. – O północy w Paryżu, reż. Woody Allen
31.10.2017 r. – Pokuta, reż. Joe Wright
28.11.2017 r. – Pokój, reż. Lenny Abrahamson

W najbliższy wtorek wyświetlony zostanie film „Jak zostać królem” w reżyserii Toma Hoopera. To niezwykle fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w kluczowym momencie poprowadził swój naród w walce przeciwko najeźdźcy. Ta wspaniała produkcja jest zdobywcą m.in. 4 Oscarów 2011: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny i Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy oraz 7 nagród BAFTA 2011: Najlepszy Film, Najlepszy Film Brytyjski, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

Wszystkich miłośników dobrego kina jeszcze raz serdecznie zapraszamy we wtorek 31 stycznia o godz. 16.00 do Sali Konferencyjnej MBP w Turku, ul. Dworcowa 5.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.
Spektakl z historią w tle przed Biblioteką...

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną...

27 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama