wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Cygański Wiatr, potem Klin czyli Ferie na Rockowo w MDK!

Cygański Wiatr, potem Klin czyli Ferie na Rockowo w MDK!
 

Jeśli tylko nie idziecie w sobotni wieczór na studniówkę, to koniecznie musicie udać się do Miejskiego Domu Kultury w Turku. Nikt tam nie zagra w prawdzie poloneza, ale za to ostrego, rockowego grania nie zabraknie. Zadbają o to muzycy Cygańskiego Wiatru oraz wrocławskiej grupy Klin. 

W sobotę dawkę hard rocka i metalu zagwarantuje zespół Klin, który tworzą Joanna Kontowska - wokal, Daniel Mazur – gitara, Maciek Matura – gitara, Paweł Puchała - gitara basowa i Mateusz Sznajder – perkusja. „W muzyce czerpiemy z twórców zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Staramy poruszać się w klimatach hard rocka, natomiast zdarza nam się wdrażać cięższe, heavy metalowe fragmenty” – mówią o sobie muzycy z Wrocławia. Warto posłuchać ich na żywo.

reklama

"Pierwszy koncert w roku pańskim 2017 zagramy w naszym tureckim MDK 28 stycznia. Koncert pod hasłem Ferie na Rockowo! Skoro ferie, to wolego czasu bez liku, a że dodatkowo to wolna sobota, to tym bardziej. Towarzyszyć nam będą nasi funfle z pięknego miasta Wrocławia czyli zespół KLIN. Zapraszamy wszystkich gorąco! Wlot jedyne 5zł, słownie: pińć złoty czyli tanio jak barszcz" - zachęcają "Cyganie".

Cygański Wiatr – czyli Eryk Ścisły ze Smaszewa (gitara, wokal), Mateusz Pacześny z Turku (gitara), Maciej Kulig z Turku (bas) i Michał Gąbka z Władysławowa (perkusja) - to nie tylko zespół, w którym swoje pasje realizuje kilku lokalnych pasjonatów gitarowego łomotu. To grupa z prawdziwymi osiągnięciami. Nie tak dawno temu „Cyganie” mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zbierać gratulacje podczas VI Konińskiej Ligi Muzycznej i „Rocka z Mikołajem”. Supportowali też Oberschlesien - śląski zespół, grający industrial metal. Wygrana Grunt To Bunt Fest na „otwieracza” Rock na Bagnie – tym też panowie mogą się pochwalić.

reklama

Punkrockowcy zdobyli też II miejsce podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Rockowych „Piec 2015”, znani są także na wschodzie Polski, gdyż świetnie spisywali się podczas występów podczas Rockowiska Hajnówka. Muzyka Cygańskiego Wiatru zaprezentowana była nawet przez jedną z brytyjskich stacji radiowych podczas audycji "Through The Curtain", w trakcie której mieszkańcy UK mają okazję zapoznać się z utworami „spłodzonymi” w najrozmaitszych zakątkach Europy.

AW

Podobne artykuły

Turek: Sobótkowe Wianki na rozpoczęcie lata

Turek: Sobótkowe Wianki na rozpoczęcie lata

18-06-2018
Międzyośrodkowy Festiwal Talentów

Międzyośrodkowy Festiwal Talentów "Cyrk wita"

27-11-2017
Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać...

Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać zagrożeń

07-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama