Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

GETEC Polska ogrzeje Turek na czas

GETEC Polska ogrzeje Turek na czas - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dziś w Turkowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami GETEC Polska. W imieniu inwestorów o procesie budowy ciepłowni opowiedział pełnomocnik spółki, Oliver Stutzer.

Oliver Stutzer poinformował zaproszone media o tym, że budowa zakładu ciepłowniczego odbywa się zgodnie harmonogramem, w którym przewidziano również czas na dodatkowe prace związane z umocnieniem fundamentów. - Dla nas jest to nic nowego, gdyż często podczas budowy okazuje się, że grunt wymaga dodatkowego umocnienia – informował Stutzer.

reklama

W związku z minusowymi temperaturami na chwilę obecną prace w terenie są wstrzymane. Jak tylko zostaną wylane fundamenty, na plac budowy dostarczone zostaną pozostałe komponenty, które powstają w Niemczech, ale też u polskich podwykonawców.

Uruchomienie zakładu planowane jest na jesień tego roku. Wtedy też odbędą się testy instalacji. W tym okresie ciepłownia będzie gotowa do dostarczania ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej.

- Obserwujemy sytuację związaną ze smogiem i uważamy, że nasza przyjazna dla środowiska technologia sprawdzi się w Polsce – dodaje pełnomocnik GETEC.

md

GETEC Polska ogrzeje Turek na czas - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Ciepłownia geotermalna dla Turku za 55 mln zł....

Ciepłownia geotermalna dla Turku za 55 mln zł....

5 lt.
Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To...

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!

16-01-2020
Postrach dla trucicieli powietrza powstał w ZST

Postrach dla trucicieli powietrza powstał w ZST

16-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama