Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Zmagania gimnazjalistów z "jedynki" ze światem antycznym

Zmagania gimnazjalistów z
 

Od wieków świat starożytnych cywilizacji wabi pięknem i przyciąga swoją tajemniczością, a wiedza o świecie antycznym stanowi ważny punkt w edukacji młodego człowieka, dlatego musi być pielęgnowana.

W Gimnazjum nr 1, oprócz zajęć dydaktycznych, temu służy organizowany od 5 lat konkurs „Świat antyczny”, którego celem jest wzbogacenie wiedzy o starożytności i uświadomienie uczniom roli kultury antycznej we współczesnym świecie. W lekcji o starożytności, która miała miejsce 22 lutego, uczestniczyły wszystkie klasy. Każdą z nich reprezentował 4-osobowy zespół, który zmagał się ze światem antycznym. Uczniowskie scenki były wstępem do kolejnego etapu-testu wiedzowego, integrującego treści z zakresu przedmiotów humanistycznych.

reklama

Zwycięzcy to reprezentanci klas: 1b, 1c, 2c i 3b. W scenkach bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 3e, którzy przedstawili mit o Orfeuszu i Eurydyce.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

27 mrz.

"Bajki na Dobranoc" w każdy piątek ze sceny Teatru...

13 lt.
Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

04-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama