poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uratował życie wędkarzowi. Za bohaterski czyn został uhonorowany

Uratował życie wędkarzowi. Za bohaterski czyn został uhonorowany - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiRyszard Ciszewski (pierwszy z lewej) prawie 4 miesiące temu uratował wędkarza 

Prawie 4 miesiące temu, na zbiorniku wodnym w gm. Przykona doszło wydarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Jeden z wędkarzy łowiących ryby ze swojej łódki wpadł do wody. Gdyby nie pomoc Ryszarda Ciszewskiego, byłaby to dla niego ostatnia przygoda z wędkarstwem. Za swój bohaterski czyn Pan Ryszard został wczoraj uhonorowany przez burmistrza Romualda Antosika oraz wójta Mirosława Broniszewskiego.

Ryszard Ciszewski jest członkiem Klubu Seniora działającego przy turkowskim kole Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. To właśnie zarząd Klubu Seniora ZK SITG PAK KWB „Adamów” w Turku poinformował burmistrza Turku oraz wójta gm. Przykona o bohaterskim czynie swojego kolegi.

reklama

- Wnioskujemy o uhonorowanie i odpowiednie nagrodzenie Pana Ciszewskiego, gdyż zasłużył na wdzięczność naszej społeczności, dając przykład wielkiej odwagi i poświęcenia. Zarazem działał on profesjonalnie ze świadomością posiadanego sprzętu i sytuacji, ochronił też własne życie, choć był w wielkim niebezpieczeństwie – pisali we wniosku członkowie zarządu Klubu Seniora.

Ryszard Ciszewski jest człowiekiem zasłużonym dla społeczności górniczej oraz miasta Turek. Za swoje dotychczasowe zasługi otrzymał już m.in.: złoty medal za długoletnia służbę w górnictwie, srebrny medal „Zasłużony dla Górnictwa RP”, ale też „Zasłużony dla Powiatu Tureckiego” oraz „Zasłużony dla Miasta Turku”.

Wczoraj Burmistrz Miasta Turku wręczył bohaterowi bogaty kosz z upominkami oraz voucher na zakup akcesoriów wędkarskich. Z kolei wójt Mirosław Broniszewski przyznał Panu Ryszardowi medal „Za Zasługi dla Gminy Przykona”.

Gm. Przykona: Poszukiwania mężczyzny na zbiorniku wodnym

md

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13

Podobne artykuły

Docenieni przez Ministerstwo Rodziny i Polityki...

Docenieni przez Ministerstwo Rodziny i Polityki...

15 list.
Informują z Certyfikatem. Punkt Informacji...

Informują z Certyfikatem. Punkt Informacji...

30 wrz.
Póki lato trwa... Wrześniowe regaty na...

Póki lato trwa... Wrześniowe regaty na zbiorniku w...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama