środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Uratował życie wędkarzowi. Za bohaterski czyn został uhonorowany

Uratował życie wędkarzowi. Za bohaterski czyn został uhonorowany - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiRyszard Ciszewski (pierwszy z lewej) prawie 4 miesiące temu uratował wędkarza 

Prawie 4 miesiące temu, na zbiorniku wodnym w gm. Przykona doszło wydarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Jeden z wędkarzy łowiących ryby ze swojej łódki wpadł do wody. Gdyby nie pomoc Ryszarda Ciszewskiego, byłaby to dla niego ostatnia przygoda z wędkarstwem. Za swój bohaterski czyn Pan Ryszard został wczoraj uhonorowany przez burmistrza Romualda Antosika oraz wójta Mirosława Broniszewskiego.

Ryszard Ciszewski jest członkiem Klubu Seniora działającego przy turkowskim kole Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. To właśnie zarząd Klubu Seniora ZK SITG PAK KWB „Adamów” w Turku poinformował burmistrza Turku oraz wójta gm. Przykona o bohaterskim czynie swojego kolegi.

reklama

- Wnioskujemy o uhonorowanie i odpowiednie nagrodzenie Pana Ciszewskiego, gdyż zasłużył na wdzięczność naszej społeczności, dając przykład wielkiej odwagi i poświęcenia. Zarazem działał on profesjonalnie ze świadomością posiadanego sprzętu i sytuacji, ochronił też własne życie, choć był w wielkim niebezpieczeństwie – pisali we wniosku członkowie zarządu Klubu Seniora.

Ryszard Ciszewski jest człowiekiem zasłużonym dla społeczności górniczej oraz miasta Turek. Za swoje dotychczasowe zasługi otrzymał już m.in.: złoty medal za długoletnia służbę w górnictwie, srebrny medal „Zasłużony dla Górnictwa RP”, ale też „Zasłużony dla Powiatu Tureckiego” oraz „Zasłużony dla Miasta Turku”.

Wczoraj Burmistrz Miasta Turku wręczył bohaterowi bogaty kosz z upominkami oraz voucher na zakup akcesoriów wędkarskich. Z kolei wójt Mirosław Broniszewski przyznał Panu Ryszardowi medal „Za Zasługi dla Gminy Przykona”.

Gm. Przykona: Poszukiwania mężczyzny na zbiorniku wodnym

md

Podobne artykuły

 Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez...

Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez...

10-12-2020
Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing...

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing School już...

18-09-2020
Rządowe wsparcie dla Klubu Seniora i budowy...

Rządowe wsparcie dla Klubu Seniora i budowy żłobka w...

12-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama