wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Młodzież na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Młodzież na rzecz bezpieczeństwa pieszych
 

W dniu 2 marca br. w godzinach dopołudniowych młodzież z szóstych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przeszła ulicami miasta z transparentami. Chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych.

Piesi w Polsce nadal stanowią jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. W związku z tym 6-klasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku wraz z nauczycielami i opiekunami postanowili zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Wczoraj w godzinach rannych uczniowie wyszli z transparentami ze szkoły i przeszli ulicami Milewskiego, Piłsudskiego, Browarna, Kączkowskiego i Kościuszki.  Kierowcy, którzy zaparkowali na chodnikach  mogli znaleźć za wycieraczką  apel o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

reklama

Bezpieczeństwo pieszych na pasach to sprawa ważna, a bezpieczeństwo dzieci to już kwestia priorytetowa. Poruszając się pojazdem, należy pamiętać o dwóch zasadach – ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności. Zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach jak przejścia dla pieszych. Osoba, która na nie wchodzi, ma prawo czuć się bezpiecznie i powinna być bezwzględnie prawnie chroniona.

Ponadto należy pamiętać, że parkowanie na chodniku zmusza pieszego do zejścia na jezdnię i przyczynia się do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Stosujmy  się do przepisów ruch drogowego i pamiętajmy o odpowiedzialności za życie własne i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek / www.turek.policja.gov.pl

Młodzież na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Podobne artykuły

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.
Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego...

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu...

22 czerw.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama