piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Walc wiedeński Małych Odkrywców zachwycił widownię Kalejdoskopu 2017

Walc wiedeński Małych Odkrywców zachwycił widownię Kalejdoskopu 2017
 

Dnia 22 marca br. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca” w Turku po raz trzeci zaprezentowały swoje umiejętności w XVIII Międzypowiatowym Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych Kalejdoskop 2017. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury Oskard, patronat zaś sprawował Urząd Miejski w Koninie, a współorganizatorem Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Umiejętności taneczne swoich wychowanków zaprezentowało dwanaście przedszkoli. Nad prawidłowością przebiegu przeglądu czuwała profesjonalna komisja artystyczna. Celem imprezy była konfrontacja i ocena dorobku artystycznego przedszkolnych zespołów tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania kultury tanecznej wśród dzieci, kształcenie twórczego i aktywnego modelu osobowości dziecka oraz gromadzenie i systematyzowanie doświadczeń w zakresie wychowania przez sztukę.

reklama

Przedszkole Mały Odkrywca reprezentował 16 osobowy zespół taneczny dzieci w wieku 7,6 i 5 lat: Matylda Maćkowiak z Wiktorem Leśniakiem, Kaja Pietrzak z Alanem Smakiem, Nadia Włodarczyk z Nikitą Smirnov, Zosia Jesionowska z Oliwerem Adamiakiem, Zuzia Czyżkowska z Franiem Mikołajczykiem, Gabrysia Gronostaj z Oliwierem Stawierajem, Berenika Chojnacka z Borysem Hubar-Raszewski, Agatka Mazur z Szymonem Brzęczkowskim.

Mali Odkrywcy wykonując walca wiedeńskiego do piosenki Witney Houston „I have nothing” mimo licznej konkurencji znaleźli się wśród dwóch najlepszych zespołów i zostali szczególnie wyróżnieni za „Trafne połączenie muzyki, stroju i choreografii, artystyczny wyraz sceniczny, synchronizację w tańcu” oraz nagrodzeni zaproszeniem na Galę Finałową przewidzianą na dzień 04 czerwca br. w Koninie na scenie w Parku Chopina. Dodatkową nagrodą, którą wywalczyli nasi wychowankowie to Zaproszenie na warsztaty taneczne. Oczywiście dzieci otrzymały gromkie brawa oraz indywidualne dyplomy i maskotkę. Choreografię do występu przedszkolaków przygotowały panie: Natalia Grabarczyk, Aleksandra Zagłoba i Olga Maciaszek. Pozostałe sprawy bez których nie doszłoby do realizacji całego przedsięwzięcia zrealizowała pani Justyna Brut „przedszkolny człowiek orkiestra”. Na zakończenie tego pięknego dnia przedszkolni artyści zostali nagrodzeni wizytą w Mc’Donaldzie. Należy zaznaczyć, że Niepubliczne Przedszkole Mały Odkrywca jako jedyne z Turku po raz trzeci brało udział w tej imprezie. Duże ukłony należą się również organizatorom przeglądu oraz rodzicom naszych pociech, którzy kibicowali im podczas występu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana...

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana Pawła...

13-05-2019
Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

18-03-2019
XI Turniej Tańca w Malanowie

XI Turniej Tańca w Malanowie

29-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama