piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy Spółdzielców i Młodych będą walczyć o ekrany akustyczne

Mieszkańcy Spółdzielców i Młodych będą walczyć o ekrany akustyczne - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbyło się spotkanie Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku. Podczas zebrania poruszone zostały najważniejsze problemy nurtujące mieszkańców Osiedla.

Mieszkańcy chcą ekranów akustycznych

Podczas środowego zebrania poruszono problem hałasu dobiegającego z obwodnicy Jana Pawła II. Najbardziej narażeni na uniedogodnienia są mieszkańcy bloków przy ul. Młodych oraz mieszkańcy 2 bloków, które nie „załapały się” na ekran ukończony 3 miesiące temu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4. Największe obawy Zarządu Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku budził fakt, że ogromny mur, jaki powstał przy „punktowcach” nie należy do najbardziej estetycznych. Jednak mieszkańcy Młodych, Spółdzielców, ale też Zdrojek Prawych wyrazili zgodę na dalsze działania na rzecz rozbudowy ekranów akustycznych, zapowiadając napisanie pozwu zbiorowego przeciw Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich. Przy okazji dyskusji na temat ekranów poruszono temat potrzeby sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Komunalną.

reklama

3 minuty to za krótko

Podczas zebrania omówiono sprawę niedawno wprowadzonego zakazu zatrzymywania się pojazdów na ul. Spółdzielców powyżej 3 minut. Mieszkańcy interesowali się, z czyjej inicjatywy wprowadzono te ograniczenia oraz czy jest możliwość wydłużenia dozwolonego czasu postoju. Obecni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku poinformowali, że ograniczenie zostało wprowadzone z inicjatywy grupy mieszkańców, którzy starżyli się na utrudnienia w ruchu. Po dyskusji, mieszkańcy zadecydowali, aby zarząd osiedlowy złożył wniosek do Komisji ds. oznakowania dróg i ulic przy Starostwie Powiatowym w Tuku o wydłużenie dozwolonego czasu postoju do 10 minut oraz o całkowite zniesienie tego zakazu w godzinach od 18:00 do 8:00 rano.

Obecny na zebraniu Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” w Turku, pan Zdzisław Jezierski, poinformował, że w sierpniu bieżącego roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowych parkingów, które powstaną wzdłuż torów kolejki wąskotorowej. Parkingi mają powstać na całej szerokości garaży.

Budżet Obywatelski i bezpieczeństwo

W dalszej części spotkania poruszono tematy bezpieczeństwa na terenie Osiedla nr 2 w Turku. Obecny na zebraniu zastępca komendanta, pan Roman Pankowski zachęcił do zgłaszania problemów bezpośrednio do Dzielnicowych albo poprzez oznaczenie danego terenu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

reklama

Z kolei burmistrz Romuald Antosik zachęcał mieszkańców do składania projektów w ramach wydzielonego niedawno Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek. Kamila Majcherek-Klimas, Kierownik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich, przedstawiła ogólne zasady zgłaszania projektów i inicjatyw obywatelskich.

M. Derucki

Podobne artykuły

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.
Kontrole pojazdów w ramach akcji

Kontrole pojazdów w ramach akcji "Zapnij pasy!...

14 lip.
Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

23 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama