piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Pasowanie na czytelnika w SP4 w Turku

Pasowanie na czytelnika w SP4 w Turku
 

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce 31 marca.

Zanim pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy Pasowania będące oznaką przynależności do grona czytelników, obejrzeli inscenizację pt.” Baśniowy ambaras” przygotowaną przez uczniów z koła teatralnego pod opieką pani M. Olejarczuk. Młodzi aktorzy zachęcili pierwszoklasistów do czytania książek i odwiedzania biblioteki szkolnej. Pokazali jak ważne będą dla nich spotkania z bohaterami, kiedy tylko powędrują do krainy książek.

reklama

Następnie uczniowie klasy pierwszej w obecności pani dyrektor Wioletty Fibich uroczyście przyrzekali, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika dużą zakładką do książki.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Uczniowie klas I otrzymali również w prezencie zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych, pamiątkowe książki pt. Album czytelnika” oraz listy skierowane do rodziców promujące akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na koniec pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książki. Od tej chwili pierwszoklasiści są stałymi bywalcami biblioteki szkolnej.

reklama

materiał nadesłany

Pasowanie na czytelnika w SP4 w Turku

Podobne artykuły

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.

"Czwórka" w pierwszej dziesiątce elitarnego konkursu...

04-12-2020
Zobacz jak oni czytają

Zobacz jak oni czytają

03-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama