piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Perkusyjne szaleństwo w bibliotece

Perkusyjne szaleństwo w bibliotece
 

Już we wtorek o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem zobaczyć będzie można nominowany do 5 nagród akademii film Damien Chazelle „Whiplash”.

Whiplash to prawdziwa gratka dla miłośników filmów muzycznych. Choć historia młodego i ambitny perkusist w niczym nie przypomina standardowych opowieści o dążących do wielkiego sukcesu muzykach, obraz Damiena Chazelle zadowoli każdego miłośnika tego gatunku. Główny bohater filmu Andrew Neyman przechodzi przez piekło, a jego katem i oprawcą jest prowadzący big band profesor Fletcher, którego metody pracy z muzykami są co najmniej kontrowersyjne. Krzyki, wyzwiska, poniżanie a nawet rękoczyny - tak wygląda edukacja u wymagającego profesora.

reklama

Głównym atutem „Whisplash” jest jego wielowymiarowość i nieoczywistość. Dzięki temu, że scenariusz został skomponowany niczym dobry utwór muzyczny, widzowie pozostają w stałym napięciu, do końca nie wiedząc, w którą stronę podąży historia. Film zdobył wiele nagród i wyróżnień, między innymi Oscary w dwóch kategoriach oraz Złoty Glob dla J.K. Simmonsa, grającego postać profesora Fletchera.

Wszystkich miłośników filmów, w których muzyka odgrywa główna rolę zapraszamy we wtorek, 25 kwietnia o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

18 lip.
Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej...

Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej bibliotece

06-06-2019
Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na...

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie...

04-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama