środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Horrory za nami, a Oscary przed nami!

Horrory za nami, a Oscary przed nami!
 

W minioną sobotę odbył się pierwszy tegoroczny Maraton Filmowy. Tym razem Turkowscy kinomaniacy spędzili noc z horrorami.

Po sukcesach z lat ubiegłych Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera po raz kolejny zorganizowali Nocny Maraton Filmowy. Pierwszy z nich upłynął pod hasłem „Noc horrorów”. Miłośnicy kina obejrzeć mogli film „To” w reżyserii Andy’ego Muschiettiego oraz „Anabelle: Narodziny zła” w reżyserii Davida F. Sandberga. Turkowianie nie pozostali obojętni wobec tego wydarzenia i jak w latach ubiegłych, tak i teraz licznie przybyli na nocny seans.

reklama

Pozostając w klimacie filmowych, wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy na kolejny maraton, który odbędzie się 11 sierpnia na godz. 21.00. Ty razem postawiliśmy na Kino Oscarowe, w bloku którego obejrzeć będzie można „Kształt wody” oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

„Kształt wody”, to amerykański film fantastyczny w reżyserii Guillermo del Toro, pochodzący z 2017 roku. Bohaterka filmu – Elisa Esposito pracuje, jako woźna w tajnym rządowym laboratorium, wiodąc spokojne, poukładane życie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy odkrywa pilnie strzeżony sekret. Na 90-tej ceremonii wręczenia Oscarów film zdobył cztery statuetki – za "najlepszy film", "najlepszą reżyserię", "najlepszą scenografię" i "najlepszą muzykę".

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” pochodzący z 2017 roku, to amerykańsko-brytyjski komediodramat w reżyserii Martina McDonagha. Film opowiada o zdeterminowanej kobiecie, która dąży do odnalezienia sprawcy brutalnego morderstwa swojej córki. Widząc że śledztwo soi w miejscu kobieta postanawia sprowokować, lokalną policję, aby ta podjęła jakiekolwiek działania w odnalezieniu sprawcy. W tym celu zdesperowana matka wynajmuje trzy billboardy na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokujący przekaz.

reklama

Film otrzymał dwa Oscary – za „najlepszą aktorkę pierwszoplanową”, oraz za „najlepszego aktora drugoplanowego”.

Wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy 11 sierpnia na godz. 21.00. Projekcja odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Wieczór z filmami Jana Komasy

Wieczór z filmami Jana Komasy

18-08-2020
Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami....

Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami....

30-07-2020
Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

18-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama