czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Biblioteka? Oczywiście!

Biblioteka? Oczywiście!
 

„Biblioteka? Oczywiście!” to tegoroczne hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbywać będzie się od 8 do 15 maja. Z tej okazji na wszystkich czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku czeka wiele atrakcji i niespodzianek!

Od kilku już lat miejska biblioteka aktywnie włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku wpisując się w hasło „Biblioteka? Oczywiście!” na wiele sposobów będzie zachęcała do czytania i korzystania ze swoich zasobów. Między innymi zainaugurowane zostanę dwie akcje czytelnicze. Pierwsza z nich „Zostań super czytelnikiem” skierowana jest do dzieci i młodzieży do lat 16 aktywnie wypożyczających książki. Każdy z uczestników akcji otrzyma specjalną kartę, na której za wypożyczone książki będzie zbierał pieczątki. Po uzbieraniu określonej liczby pieczątek, na każdego czekać będzie upominek.

reklama

Druga akcja czyli „Schronisko książek niechcianych” skierowana jest do wszystkich tych, którzy nie mają pomysłu na zalegające w domu książki, ale także dla tych, którzy chcieliby uzupełnić swoje biblioteczki w nowe tytuły. W holu turkowskiej książnicy wystawione będą kolorowe pudełka, w których będzie można zostawić „niechciane” książki. Biblioteka odpowiedzialna będzie za opiekę nad nimi i przygotowanie do adopcji czyli wydanie ich chętnej osobie.

W Tygodniu bibliotek odbywać będzie się także szereg spotkań i atrakcji, głównie dla młodych czytelników. Między innymi z dziećmi i młodzieżą spotkają się Roksana Jędrzejewska – Wróbel i Zbigniew Masternak oraz wezmą udział w warsztatach literacko-scenograficzną z Aleksandrą Rajską, a także w zajęciach z kryminologii i kryptografii prowadzonych przez Kingę Trzmielewską. Na dzieci czekać będzie także magiczny spektakl o bibliotece w wykonaniu teatru MASKA z Krakowa. Miejska Biblioteka Publiczna pomyślała także o dorosłych użytkownikach. Specjalnie z myślą o nich zorganizowane zostanie spotkanie z Magdą Omilianowicz, dziennikarką, autorką reportaży, która między innymi przeprowadziła wywiad z „Wampirem z Bytowa” i opisała jego historię w książce „Bestia. Studium zła.” Na to spotkanie zapraszamy 9 maja, we wtorek na godz. 17.00.

materiał nadesłany

Biblioteka? Oczywiście!

Podobne artykuły

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

18 lip.
Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej...

Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej bibliotece

06-06-2019
Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na...

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie...

04-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama