poniedziałek 18 listopada 2019

Klaudyny, Romana, Tomasza

reklama
Wzorek

Spotkaj się z Pilipiukiem

Spotkaj się z Pilipiukiem
 

Już 29 maja nasze miasto odwiedzi jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej fantastyki – Andrzej Pilipiuk. Z autorem słynnej serii o Jakubie Wędrowyczu spotkać się będzie można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku o godz. 17.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Fantastyczny Turek”.

Andrzej Pilipiuk - człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

reklama

Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza - zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 - jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

reklama

Wszystkich miłośników fantastyki, a przede wszystkim dobrej polskiej literatury zapraszamy 29 maja (poniedziałek) o godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkaniu z Andrzejem Pilipiukiem towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Fantastyczny Turek”.

Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Stowarzyszenie Teraz Turek, Miejski Dom Kultury w Turku i Muzeum Miasta Turku. 

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Spotkaj się z Jakubem Małeckim

Spotkaj się z Jakubem Małeckim

13 list.
Dwa dni poetyckiego świętowania

Dwa dni poetyckiego świętowania

13 list.
Kim był Włodzimierz Pietrzak?

Kim był Włodzimierz Pietrzak?

4 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama