Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Naucz się myśleć pozytywnie

Naucz się myśleć pozytywnie
 

Już w najbliższy wtorek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się ostatni w tym półroczu seans w ramach Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem na miłośników oscarowego kina czeka pokaz „Poradnika pozytywnego myślenia”. Zapraszamy na godzinę 16.00.

„Poradnik pozytywnego myślenia” to idealny propozycja filmowa na letnie, beztroskie dni. Dzieło Dawida O. Russela ma wszystkie najlepsze cechy kina Walta Disneya, a przy tym jest inteligentny i niezwykle zabawny. Film opowiada historię Pata Solitano, cierpiącego na cyklofrenię, który wraca do rodzinnego domu po ośmiu miesiącach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym. Aby odzyskać swoją żonę, Nikki, Pat stara się powrócić do dawnej formy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej przez czytanie książek i uprawianie joggingu. Niespodziewanie na jego drodze staje Tiffany, młoda kobieta pogrążona w depresji po śmierci męża. Obiecuje pomóc mu w powrocie do żony, w zamian za to Pat godzi się na bycie jej partnerem w konkursie tanecznym.

reklama

Mocna stroną „Poradnika pozytywnego myślenia” jest z pewnością obsada, główne role bowiem powierzono Bradleyowi Cooperowi, Jennifer Lawrence i Robertowi De Niro. Nie dziwi także nominacja dla Dawida O. Russela za reżyserię. W sumie film wytypowano aż w ośmiu kategoriach oscarowych, z czego nagrodę przyznano tylko Jennifer Lorence.

Wszystkich tych, którzy mają ochotę na rześki i kojący, zabawny i wzruszający, naiwny i pocieszający zarazem seans filmowy zapraszamy w najbliższy wtorek, 30 maja, o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

19 sierp.
Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama