środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Dlaczego TS występuje przeciwko spółce miejskiej?

Dlaczego TS występuje przeciwko spółce miejskiej?
 

Nie rozumiem, w jakim celu radni miejscy i Zarząd TS zaatakowali Spółkę i Burmistrza, w przypadku kiedy wybranie taniej oferty na odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych przynosi korzyść mieszkańcom i przedsiębiorcom w Turku.

Radni TS powinni wiedzieć, że PGKiM Sp. z o.o. na wolnym rynku odpadów komunalnych działa na zasadach komercyjnych. Na równi z prywatnymi przedsiębiorcami występuje w przetargach i nie może ujawniać tajemnic przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w związku z art. 4 pkt 17 ustawy z dnia 17 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Żadne przedsiębiorstwo nie ujawnia poufnych informacji, mających wpływ na zachowanie konkurencji. Radni TS celowo zadali pytania, aby przedstawić Przedsiębiorstwo jako Spółkę, która działa nieuczciwie. Działamy zgodnie z prawem, w interesie Miasta i jego mieszkańców.

reklama

Odnoszę wrażenie, że działania TS zmierzają do tego, aby mieszkańcy i przedsiębiorcy płacili więcej za odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. Pozostaje zadać pytanie, po czyjej stronie stoją i w czyim interesie działają radni TS: bo na pewno nie po stronie spółki miejskiej, samorządu miejskiego i mieszkańców?

Mirosław Wypiór
Prezes PGKiM Sp. z o.o.

Podobne artykuły

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.
Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

3 czerw.
Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

15 maj.
reklama
reklama
reklama